Çözüldü Valorant'ta D3D11 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

baranexe

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4 3200 Mhz PNY XLR8 GAMING RAM (8GBx2)
Ekran kartı
ASUS DUAL-RTX3060-O12G-V2 12GB GDDR6 192Bit
Anakart
ASUS B450M DRAGON AMD B450 SOKET AM4 DDR4
İşlemci
AMD RYZEN 5 5500 3.6 GHz 19MB AM4 İŞLEMCİ
Valorant'a girerken "a D3D11-compatible GPU (feature level 11.0 shader model 5.0) is required to run the Engine" bu hatayı alıyorum.
Ekran kartım DX11 destekliyor ama bu hatayı veriyor. Bazı yerlerde silip tekrar indirin yazıyordu yaptım ama hala aynı hatayı alıyorum.

Çözüm
Kurulu değilse GeForce Experience yazılımını kurup güncelleme yapmayı deneyin. Eğer yeni guncelleme gözükmüyorsa aynı sürücüyü tekrardan temiz kurulum şeklinde kurun.

DirectX sürücülerini de güncellemeyi deneyebilirsiniz. Oyun kurulurken yüklüyor ancak bazen sorun olabiliyor.
Valorant'a girerken "a D3D11-compatible GPU (feature level 11.0 shader model 5.0) is required to run the Engine" bu hatayı alıyorum.
Ekran kartım DX11 destekliyor ama bu hatayı veriyor. Bazı yerlerde silip tekrar indirin yazıyordu yaptım ama hala aynı hatayı alıyorum.
Ekran kartınızın driverini güncellemesi varsa güncelleyin. Direct 3D destekleyip desteklemediğine bakın. D3D11 etkinken başlatmayı deneyin.

Kurulu değilse GeForce Experience yazılımını kurup güncelleme yapmayı deneyin. Eğer yeni guncelleme gözükmüyorsa aynı sürücüyü tekrardan temiz kurulum şeklinde kurun.

DirectX sürücülerini de güncellemeyi deneyebilirsiniz. Oyun kurulurken yüklüyor ancak bazen sorun olabiliyor.

Çözüm

Temiz kurulum yaptıktan sonra oldu, çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı