Valx 230W PSU sonrası sistem kapanmaya başladı

Lawrence7

Centipat
Valx adında 230 Watt ve 230 AC değerlerinde 75 TL'ye Power supply aldım. 25 gün sonra bilgisayar kendi kedine bir anda kapanmaya başladı. Bilgisayarıma Power tuşunu basınca 1 sn bir ışık yanıp kapanıyordu ve ne kadar bassam da açılmıyordu. Ortalama yarım saat sonra deneyince açılıyor ve bilgisayarda dengesizlik oluyordu. Birgün sonra hiç açılmamaya başladı ne kadar denesem de açılmıyordu. Kısa devre yapıp denedim yine çalışmıyordu. 1 gün sonra açıldı şu an bunu yazıyorum yine de bir dengesizlik olduğunu hissediyorum. Daha önce aldığım 220 AC olan PSU sistemin fanını bile döndüremiyordu. Ben de iade edip 230 AC olanını aldım. PSU Watt'ı yetersiz olduğunu biliyorum. Evde topraklama hattı da yok. Sertifikalı kaliteli bir PSU alsam mı yoksa bekleyip 1 ay sonra terasa taşınıp oradayken mi PSU alsam? AIDA64 değerleri. 12V değeri değişken oluyor.

Ek Açıklama 2020-02-16 000954.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz nedir? O güç kaynağı 230W'ı geçin 100W'ı doğru düzgün verirse sevinin.
Hocam
Intel Core i5-3340 3.10 Ghz
Amd Radeon R7 200 series
8 GB Kingston bellek
320 Gb hardsik
Asus H61M-K anakart
PSU gücü giriş voltajına göre belirlenmez, ben olsam şimdi alırdım. Sonra almakla şimdi almanın farkı ne?
Hocam ben anlamadım PSU olayını daha önce 350 Watt aldim 220 AC yazıyordu PC'yi çalıştırmıyordu. 230 Watt ve 230 AC aldım çalıştırdı. PSU hakkında pek bilgim yok.

Hocam
Intel Core i5-3340 3.10 Ghz
Amd Radeon R7 200 series
8 GB Kingston bellek
320 Gb hardsik
Asus H61M-K anakart

Hocam ben anlamadım PSU olayını daha önce 350 Watt aldim 220 AC yazıyordu PC'yi çalıştırmıyordu. 230 Watt ve 230 AC aldım çalıştırdı. PSU hakkında pek bilgim yok.
Watt değeri önemli, yani 350W dan fazla almanız gerekiyordu.

Önerebileceğiniz sağlam PSU varmı f/p olursa iyi olur.
Bunları alabilirsiniz. Gigabyte almanızı öneririm zira F/P olarak daha iyi bir PSU.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı