Vanguard, sistemdeki diğer diski de okuyabilir mi?

Uton

Megapat
Makaleler
3
Hocam, sizce dual boot yaptıktan sonra diğer diske erişimi olabilir mi yoksa sadece kurulu olan diske mi erişim sağlayabiliyor? Boşuna almış olmayalım bari diski.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, sizce Dual boot yaptıktan sonra diğer diske erişimi olabilir mi yoksa sadece kurulu olan diske mi erişim sağlayabiliyor? Boşuna almış olmayalım bari diski.

Windows'un desteklediği disk formatlarında biçimlendirilmiş herhangi bir disk üzerinde okuma ve yazma işlemi gerçekleştirebilir.

Son düzenleme:
Vanguard ekran görüntüsü aldığı için işimle alakalı olarak yazdığım kodların vesaire ekran görüntüsü alınmasını ya da konuşmalarımın okunmamasını tercih ediyorum hocam.

Windows'un desteklediği disk formatlarında biçimlendirilmiş herhangi bir disk üzerinde okuma ve yazma işlemi gerçekleştirebilir.
A diskim var diyelim, bir de B diski alıp ona da Windows kurdum. A diskindeki Vanguard B diskine erişebilir mi?

Konuyu ve mesajlarımı tamamen okudunuz mu?

A diskim var diyelim, bir de B diski alıp ona da Windows kurdum. A diskindeki Vanguard B diskine erişebilir mi?

Evet erişebilir. Ama b diskini şifrelerseniz veya Linux, macOS gibi Windows'un desteklemediği bir disk formatı kullanan bir işletim sistemi kurarsanız erişemez.

Şifrelemeden kasıt sanırım başlangıç parolası koymak değil hocam, biraz daha konuyu açabilir misiniz?

Disk şifreleme ile diskteki bütün veriler şifreleniyor. Bu sayede şifrelenen diske erişebilmenin tek yolu belirlenen pinin girilmesi oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı