Çözüldü Vanguard uygulamasından nasıl tamamen kurtulabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Efelinss0

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
2 GB Ram İntel Pentium G2010 İntel HD Graphics
Meslek
Öğrenci
Vanguard'ı program ekle ve kaldırdan sildim fakat bir arkadaşım bana uygulamanın silsek de bilgisayarımıza erişimi olduğunu söyledi. Ben de bu kernel seviye uygulamadan ne yaparsam tamamen kurtulabileceğimi öğrenmek istiyorum.

Ben vanguardı kapatıyorum sadece Valorant oynarken bilgisayarı yeniden başlatıp oynuyorum. Riot Games oyunlarını oynamıyorsanız adam akıllı kaldırın gitsin. Oynayıp güven problemi yaşıyorsanız yine kaldırın gitsin. Çoğu program, şirket vb. bunu yapıyor zaten.

Tehlikeye atiyor atmasina da ne yapabiliriz ki hocam? Elbette Riot'un saldiriya ugramasi ve verilerin calinmasi yasanabilecek bir durum. Paranizin calinmasindan falan korkuyorsaniz bilgisayarda odeme yapmayin yeterli bence. Sirf bunlar icin oyunu tamamen kaldirmayi abarti buluyorum sahsen. Bu yapilanlari gunumuzde yapmayan firma, yazılım cok nadir.
ben saçma sapan bir şirketin yaptığı saçma sapan bir sistem yüzünden bilgisayarıma bilgilerimi girmekten neden korkayım arkadaşım. Madem böyle bir risk var önlem alsınlar, madem internette bunu hakkında söylentiler var en azından bir açıklama yapsınlar ama yok onu bile yapmıyorlar.
1715441414189.png

bilgisayarı kullanırken arkada program açık kalırsa masaüstünüzün ekran görüntüsünü alıyor, fakat riot bunun hakkında yine bir şey söylememiş.

bilgisayarı kullanırken arkada program açık kalırsa masaüstünüzün ekran görüntüsünü alıyor, fakat riot bunun hakkında yine bir şey söylememiş.
Bu özellik gerektiğinde yapay zeka tarafından oyun içinde alınan ekran görüntüsünün işlenmesi için kullanılan ve çoğu anti-hile yazılımında bulunan bir fonksiyon. Masaüstünüzün ekran görüntüsünü aldığı kanaatine nasıl vardınız ve neden Riot bunun için açıklama yapma gereği duysun?

Bu özellik gerektiğinde yapay zeka tarafından oyun içinde alınan ekran görüntüsünün işlenmesi için kullanılan ve çoğu anti-hile yazılımında bulunan bir fonksiyon. Masaüstünüzün ekran görüntüsünü aldığı kanaatine nasıl vardınız ve neden Riot bunun için açıklama yapma gereği duysun?

Oyun içinde alınan ekran görüntülerinin işlenmesi için Discord gibi uygulamalar dahil masaüstünüzde bulunan her şeyin ekran görüntüsünü alması gerekiyor?

Attığım kaynaklara ve fotoğrafa baktıysanız bu kanaate nereden vardığımı görebilirsiniz.

Açıklama yapma konusunda internette bunca olay olurken ve binlerce kullanıcının bilgisayarına Vanguard'ı indirdikten sonra bricklendiği hakkında paylaşımlar yapmasından sonra çıkıp da "hayır böyle bir şey yok" bile dememelerinden bahsediyorum.

Ayrıca bu konunun konuşulma yeri bu paylaşım değil konu hakkında daha sonra yeni bir paylaşım yapabilirsiniz konu kilit lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içinde alınan ekran görüntülerinin işlenmesi için discord gibi uygulamalar dahil masaüstünüzde bulunan herşeyin ekran görüntüsünü alması gerekiyor?

attığım kaynaklara ve fotoğrafa baktıysanız bu kanaate nereden vardığımı görebilirsiniz.

açıklama yapma konusunda internette bunca olay olurken ve binlerce kullanıcının bilgisayarına vanguardı indirdikten sonra bricklendiği hakkında paylaşımlar yapmasından sonra çıkıpta "hayır böyle birşey yok" bile dememelerinden bahsediyorum.

Tamam cok onemlisin kardesim. Senin gibi birisi Riot oyunlarini oynamasa daha saglikli olur. Bu anti hile yaziliminin durumu en bastan beri biliniyor zaten, bunlari goze alarak yukleseymis herkes..

ben saçma sapan bir şirketin yaptığı saçma sapan bir sistem yüzünden bilgisayarıma bilgilerimi girmekten neden korkayım arkadaşım. Madem böyle bir risk var önlem alsınlar, madem internette bunu hakkında söylentiler var en azından bir açıklama yapsınlar ama yok onu bile yapmıyorlar.
Eki Görüntüle 2192947

Dostum bunu patlatan adamlar hile üreticileri farkındasın dimi ayrıca ekran görüntüsü alma olayını çoğu antivirüs yapıyor çoğu kısmını bırak Vac harici tüm hilelerde var zaten bu ss alma olayı. Bilgilerin çok önemliyse E-devlet bilgilerimiz çalındı 10TL'lik panellerde milletin 10 kuşak dedesine kadar tüm bilgilerimiz adreslerimiz tel no'larımız falan var abartmayın bukadar.

Ve öyle her an herkesin ss'i alınmıyor ss alınması bilgisayarda şüpheli bir durum olduğu veya oyuncunun oyun esnasında şüpheli haraketler yaptığı zamanda çalışıyor.

Tamam cok onemlisin kardesim. Senin gibi birisi Riot oyunlarini oynamasa daha saglikli olur. Bu anti hile yaziliminin durumu en bastan beri biliniyor zaten, bunlari goze alarak yukleseymis herkes..
İnsan gibi tartışırken bir anda böyle tavır takınacaksan senin sosyal kullanmaman daha sağlıklı olur.

Vanguard'ın bir diğer sevilmeme nedeni sadece lol valo'da hile yakalamakla kalmıyor sen herhangi bir oyunu oynarsan oyna eğer vanguard bilgisayarında hile yazılımı yakalarsa sen Apex'de veya Warzone'da hile yap farketmez Valo'dan gene ban yiyorsun bu Lol'e de geldi o yüzden ağlıyor hile yapımcıları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı