Vatan Bilgisayar'da internet üzerinden sipariş edilmeyen parçaları nasıl alırım?

JonTurk06

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İnternet sitesinde "satın al" veya "sipariş et" gibi yazıların oldugu yerde "stoktaki magazalar" yazıyor. Bu gibi ürünlerde internet üzerinden nasıl siparişte bulunabilirim? Örnegin bir RAM almak istiyorum ama RAM o stoktaki magazalar kısmında benim şehrimde oldugu gözükmüyor, ben o RAM'i nasıl satın alacagım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet sitesinde "satın al" veya "sipariş et" gibi yazıların oldugu yerde "stoktaki magazalar" yazıyor. Bu gibi ürünlerde internet üzerinden nasıl siparişte bulunabilirim? Örnegin bir RAM almak istiyorum ama RAM o stoktaki magazalar kısmında benim şehrimde oldugu gözükmüyor, ben o RAM'i nasıl satın alacagım?

Vatan'ın bir genel deposu bir de mağazalara ait depoları var. Bahsettiğiniz RAM Vatan'ın genel deposunda tükenmiş ve sadece belli mağazaların depolarında kalmış. Bulunduğunuz şehirde ki Vatan'a giderek konuyu anlatın. Diğer mağazadan getirtebilirlerse getirsinler. Sadece bir adet RAM için ürünü getirmeyebilirler.

Vatan'ın bir genel deposu bir de mağazalara ait depoları var. Bahsettiğiniz RAM Vatan'ın genel deposunda tükenmiş ve sadece belli mağazaların depolarında kalmış. Bulunduğunuz şehirde ki Vatan'a giderek konuyu anlatın. Diğer mağazadan getirtebilirlerse getirsinler. Sadece bir adet RAM için ürünü getirmeyebilirler.
Telefonla Sipariş Hattı diye bir kısım var o ne oluyor?

Telefonla sipariş hattı diye bir kısım var o ne oluyor?

İnternet ile siparişin diğer versiyonu diye biliyorum. Yine genel depodan yolluyorlardır. Aradığın RAM modelini atar mısın? Bir de neden illa Vatan olmak zorunda ucuz diye mi? Güvenilir geldiği için mi? Yanlış anlama bende çoğu ürünümü Vatan'dan alıyorum. Benim evimin yanında mağaza var ve çalışanları ile aram bayağı iyi birkaç kere başka şehirden parça bile getirtmiştim. Fakat bu tamamen 2 mağaza çalışanlarının insiyatifinde olan bir şey. Diğer mağazanın sorumlusu parçayı yollamıyorum derse konu kapanır niye yollamıyorsun diyemezsiniz yani böyle bir zorunlulukları yok.

İnternet ile siparişin diğer versiyonu diye biliyorum. Yine genel depodan yolluyorlardır. Aradığın RAM modelini atar mısın? Bir de neden illa Vatan olmak zorunda ucuz diye mi? Güvenilir geldiği için mi? Yanlış anlama bende çoğu ürünümü Vatan'dan alıyorum. Benim evimin yanında mağaza var ve çalışanları ile aram bayağı iyi birkaç kere başka şehirden parça bile getirtmiştim. Fakat bu tamamen 2 mağaza çalışanlarının insiyatifinde olan bir şey. Diğer mağazanın sorumlusu parçayı yollamıyorum derse konu kapanır niye yollamıyorsun diyemezsiniz yani böyle bir zorunlulukları yok.
Bilgisayarımda tek kanal RAM var,daha iyi bir performans için çift kanal yapmak istiyorum, mecburen şuan kullandıgım RAM'in aynısından almak zorundayım hata vb. şeylerle karşılaşmamak için,riske atmak istemiyorum. Ne hikmetse şuan kullandıgım RAM Vatan bilgisayar hariç hiçbiryerde yok. Amazon da bile stokları bulunmuyor, Üretimimi bitti bilmiyorum ama vatandan almak zorundayım,başka çarem yok çünkü.

Kullandıgım ve aynısından almak istedigim ürünün linki ise bu:

Aslında birkaç yerde var ama Vatan'a göre oldukça pahalı ):. Size genel bir tavsiye vereyim bir ürünü ararken isim, MHz, kapasite gibi şeyler ile değil direk ürün koduyla arayın.
"BLS8G4D30AESBK" Google'a bunu yazarsanız (Vatan'da genelde en üstte bulunan kod) ürünü bulursunuz.

Aslında birkaç yerde var ama Vatan'a göre oldukça pahalı ):. Size genel bir tavsiye vereyim bir ürünü ararken isim, MHz, kapasite gibi şeyler ile değil direk ürün koduyla arayın.
"BLS8G4D30AESBK" Google'a bunu yazarsanız (Vatan'da genelde en üstte bulunan kod) ürünü bulursunuz.
1 haftadır o şekilde arıyorum, aynı marka aynı model çıkıyor nerdeyse ama ya gecikme degeri fazla olan versiyonu ya 4gb olan versiyonu yada düşük hız frekanslı versiyonu çıkıyor.Tamamiyle aynı modeli bulamıyorum.

1 Haftadır o şekilde arıyorum, aynı marka aynı model çıkıyor neredeyse ama ya gecikme degeri fazla olan versiyonu ya 4 GB olan versiyonu ya da düşük hız frekanslı versiyonu çıkıyor. Tamamiyle aynı modeli bulamıyorum.

Bu sanırım aynısı ama fiyatı diğerine göre oldukça pahalı ):

Bu sanırım aynısı ama fiyatı diğerine göre oldukça pahalı ):
Stoklarında bir tane kalmış çıkarabildikleri fiyata satıyorlar :( Yakınımda bir vatan magazasına gidip durumu anlatayım,eger olmaz ise elimdeki RAM'i satıp tek seferde kit halinde almam gerekecek gibi gözüküyor.

Stoklarında bir tane kalmış çıkarabildikleri fiyata satıyorlar :( yakınımda bir Vatan magazasına gidip durumu anlatayım, eger olmaz ise elimdeki RAM'i satıp tek seferde kit halinde almam gerekecek gibi gözüküyor.

Şu var Vatan'da internetten satışı durdurduğu için fiyat güncellememiş olabilir yani mağazaya gidince bu 350 lira diyebilirler mi? Bilmiyorum. Eğer kit alırsan (bu bir tavsiyedir kesin yap/en mantıklısı bu gibi anlamlar çıkmasın sadece aklımdan geçeni söylüyorum :) ) 3000MHz ve CL15 al şu an kullandığın ile birlikte kullanmayı dene sorun çıkmazsa 24 GB RAM olur sorun çıkarsa zaten kit alacaktın 16 kullan. Böyle deme sebebim gidip CL16 alırsan şu an kullandığın ile birlikte kullanma şansın azalır. Ama elinde bulunanı satmak gibi bir amacın varsa 2x8 liği (tabii işlemcin ve anakartın) yüksek MHz alabilirsin.

Geri
Yukarı