VBIOS sonrası görüntü gelmiyor

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RX580 VBIOS flashladıktan sonra yeniden başlatmamı istedi, başlattım ancak görüntü gelmiyor. Ekran kartı üzerindeki BIOS Switch tuşuyla görüntü geldi fakat orijinal BIOS'a dönmek isteyince tekrar yeniden başlat dedi ve bu sefer yine görüntü gelmiyor. BIOS Switch üzerinde ikisinde de görüntü gelmiyor. Ne yapabilirim?

Yedek BIOS yoksa da buradan bulabilmen lazım:

Yedek BIOS yoksa da buradan bulabilmen lazım:

Ekrana hiç bir şekilde görüntü gelmiyor. Açabilsem bir şeyler yapabiliriz ama açılmıyor. BIOS switch tuşunun her iki yöne çevrilmiş haliyle BIOS attım ben o yüzden ekran gelmiyor. Kör flashlama yapmak için görüntü lazım ama bende yok. Az önce ekran kartını çıkarıp onboard görüntü almaya çalıştım ekran yok ama arkaplanda Discord sesini duydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@DeWitt Kartın güç kablosunu sök. Ardından girişi anakarta yap. Ekranın gelmesi gerek.

Denedim, ekran kartını söktüm. İlk deneyişimde görüntü gelmemesine rağmen Discord'dan gelen mesaj sesini kulaklıktan duydum. Ne denediysem görüntü gelmedi. Başka bir yolu var mı? Tolga, tek ümidim sen ve Recep Baltaş. RX580 ve VBIOS'tan anlayan tanıdığım tek insanlarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını sökme, sadece güç kablolarını sök ve görüntü girişini anakarta tak. Sonra aygıt yöneticisinden gizli aygıt olan 580'i kaldır yazılımıyla. Ardından kapat PC'yi ve girişi ekran kartına yap. Güç kablolarını tak. Ekranın gelmesi gerek. Geldikten sonra VBIOS flashlarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı