VBIOS sonrası görüntü gelmiyor

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RX580 VBIOS flashladıktan sonra yeniden başlatmamı istedi, başlattım ancak görüntü gelmiyor. Ekran kartı üzerindeki BIOS Switch tuşuyla görüntü geldi fakat orijinal BIOS'a dönmek isteyince tekrar yeniden başlat dedi ve bu sefer yine görüntü gelmiyor. BIOS Switch üzerinde ikisinde de görüntü gelmiyor. Ne yapabilirim?

Ekran kartını sökme, sadece güç kablolarını sök ve görüntü girişini anakarta tak. Sonra aygıt yöneticisinden gizli aygıt olan 580'i kaldır yazılımıyla. Ardından kapat PC'yi ve girişi ekran kartına yap. Güç kablolarını tak. Ekranın gelmesi gerek. Geldikten sonra VBIOS flashlarsın.
Hayır hem söktüm denedim hem güç kablosunu çıkarıp denedim. Klavye ışıkları yanıyor (numpad tuşuna basınca gidip geliyor büyük ihtimalle windows açılıyor) ama görüntü gelmiyor.

İşlemci nedir?

Ryzen 5 1600. Anakart BIOS değil yalnız, ekran kartı BIOS.

@DeWitt APU veya Intel, yani entegre grafiğe sahip işlemci kullanan bir arkadaşın varsa rica et orada düzelt kartı. R5 1600 ile anakarttan görüntü alamazsın. Kör flashlama için iGPU şart.
Arkadaşı buldum diyelim, kör flashlamayı nasıl yapacağım? Rehberi var mı veya Türkçe anlatımı?

Güç kablosunu bağlamadan girişi ekran kartına takıp açar mısın PC'yi? Çok uzun zaman oldu, eksik hatırlıyor olabilirim. Ayrıca bunun hakkında herhangi bir rehber yok bildiğim kadarıyla.

Güç kablosunu bağlamadan girişi ekran kartına takıp açar mısın PC'yi? Çok uzun zaman oldu, eksik hatırlıyor olabilirim. Ayrıca bunun hakkında herhangi bir rehber yok bildiğim kadarıyla.
Denedim, olmadı. Klavye ışığı yanıp sönüyor, çalışıyor fakat görüntü gelmiyor. Yarın Intel işlemci kullanan arkadaşıma gidip halledeceğim. Diğer sitelerde rehberi buldum umarım olur. Olmazsa, tamirci halledebilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı