VDSL alamamak

burakcakar

Kilopat
Yer
Adana,Turkey
Daha fazla  
Meslek
Ziraat Mühendisi
Benim karşı komşum aktif olarak Superonline altyapısı üzerinden Vodafone ev interneti kullanıyor. Kullandığı internette 100 Mbps download alabiliyorken ben Vodafone ve Superonline'yi aradığım zaman 100 Mbps alamıyacağımı sizin apartmanda altyapının olmadığını söylemekteler. Fikirleriniz nedir? (Yandaki bitişik farklı bir apartmanda fiber var.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif olarak TürkNet 100 / 8 hız paketini kullanmaktayım :)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (57).png
    Ekran Görüntüsü (57).png
    125,3 KB · Görüntüleme: 49
Hocam VDSL port kalmamış olabilir genelde bu durumlarda böyle oluyor diye biliyorum ama yanlış olmasın.

Öncelikle yorumuz için teşekkürler. Bana port kalmamış gibi bir açıklama yerine altyapının olmadığını / desteklemediğini söylediler. Oysaki karşı komşum almakta.
@Muhammed Hatay Telekom altyapısı ile Superonline fiber altyapısı bir değil. NetSpeed'e sorgulasa Superonline fiberin göremeyecek. Büyük ihtimalle onlara Superonline fiberi çekildi sizi çekmediler. Firma ile konuşup altyapı istediğini söyle.
Yan apartmandan mı bahsediyorsunuz?
Binanızda altyapısı varsa, Kablonet'e de bakmanızı öneririm. Aşağıdaki linkten altyapı sorgulayabilirsiniz.
Uydunet Fiber İnternet Alt Yapı Sorgulama | Türksat Kablonet (fiberkablonet.com)

Akşam saatlerinde düşmesi hoşuma gitmiyor ama bir sorayım 25 Mbps download ile 1080P takılmadan Twitch canlı yayınları izliyebilir miyim?

@burakcakar TurkNet'ten 100 Mbps download alıyorsun geçmeye değmez. En gereken zamanlarda hızın düşmesi saçma.

Ayrıca Kablonet'de fiber desteği var. Hiçbir firmanın fiber desteği olmadığı apartmanda Kablonet'in fiber var demesi biraz şüphelendirmekte. Gerçek fiber mi bu :)

@burakcakar kendi kutularına kadar fiber geliyor. Sonra uydu kabloları ile hizmet sunuyolar. VDSL'e göre birazcık daha fazla ping veriyor. Akşamları hız 25 Mbps düştüğü için ben pek tercih etmezdim. Tabi kullandığım VDSL2 yüksek hız desteklemese tercih ederdim. Yani 30 Mbps VDSL2 destekliyor benim ki ben geçerdim. Sen 100 Mbps tamamını alıyorsan yani Speedtest'e 90 civarı alıyorsan bence gerek yok. Ama düşük bir hız alıyorsan geçmek mantıklı olur.

Geri
Yukarı