Satılık Vega 56 ekran kartlı giriş seviyesi oyuncu bilgisayarı

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Arkadaşlar merhaba, elimde bulunan (bir tanıdığıma ait) bir sistemi ihtiyaç fazlası olduğu için satmaya karar verdim. Sistem şu şekilde:
  • Ryzen 3 1200 AF 4C/4T (kutulu, 2020 Ağustos faturalı, garantili, orijinal soğutuculu)
  • MSI A320M-A Pro (Ryzen 3000 BIOS, kutulu, 2020 Ağustos faturalı, garantili)
  • XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz CL16 RAM (kutulu, 2020 Ağustos faturalı, garantili)
  • MSI Vega 56 Air Boost 8 GB (kutulu, EBay'den alınma, Arctic MX-4 bakımlı, Samsung bellekli olan model, Coil Whine var)
  • Kioxia Exceria 240GB SATA SSD (kutulu, 2020 Ağustos faturalı, garantili)
  • Zalman S4 Plus kasa (3 tek modlu ARGB fanlı, kutulu, 29 Ekim 2020 faturalı, garantili, jelatini üzerinde)
  • Sharkoon SHP650 V2 PSU (kutulu, 2020 Ağustos faturalı, garantili)
Sistem için fiyat olarak 4950TL düşünüyorum. Sistemi belleksiz ve disksiz almak isterseniz fiyat 4500TL olur. Sistem testlerini (darboğaz testi de dahil) bugün-yarın "kullanıcı incelemeleri" bölümüne konu olarak hazırlayacağım, bunun dışında ücretli ve çok büyük boyutlu oyunlar-testler dışında taleplerinize açığım. Pazarlık payım az da olsa var, teklifinizi şuradan belirtebilirsiniz: [email protected]. Bu ilan baltalayıcı olmamak ve başka sistem bağlantısı atmamak kaydıyla yorumlara ve sorulara açıktır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sistem bu piyasada fiyatına göre iyi bence, R3 1200AF çok da küçümsenecek bir işlemci değil. i5 6600 bu işlemciyi Cinebench R20 tekli çekirdek testinde %8 sollarken çoklu çekirdekte neredeyse başabaşlar. Ekran kartını daha önce aynı macunla kullanmıştım, çok ısınan ve gürültülü çalışan bir kart değil. Vega 64 BIOS`u atma (Samsung bellekli modellere atılabiliyor), UV, OC gibi işlemlerle daha da yüksek performans alabiliyorsunuz. Kasanın da hava akışının iyi olduğunu ve güç kaynağının ekran kartına fazlasıyla yeterli olduğunu belirteyim. Yalnız alırsanız şu an idare etse bile bir an önce bellek yükseltmesi yapmanız gerekecek, onu da bilin.

Madem yoruma açık bir ilan, bir soru sormak istiyorum;

*AMD Ryzen 3 1200 AF'nin besleyebileceği en yüksek GPU modeli RX570. Fakat RX Vega 56, RX590'ın bir üst modeli. Teorik olarak bu sistemin özellikle 1080P'de hatrı sayılır miktarda darboğaz yapması gerekiyor. Bu cephede sonuçlar ne durumda?

@189454 Merhaba, daha önceden sistem tavsiyelerinde de sıkça öneriyordum 1200AF işlemciyi. RX5500XT ile kullanılmasını önerdiğimde çoğu kişi beni resmen linç ediyordu. Ancak bu işlemciyi tanıdıklarıma da önerdim (Bu sistem de bir tanıdığıma ait) ve kendim de deneyimledim. Evet, özellikle yeni nesil oyunlarda hafif darboğaz meydana gelebilir ancak @Melissa 'nın da doğruladığı gibi, küçümsenecek bir işlemci değil. Bu sistemi 900P ('ye yakın) kare monitöre bağlayıp CMS2018-BeamNG Drive oynadım (videoyu da yükleyeceğim) ve abartıldığı gibi bir duruma karşılaşmadım. Ayrıca bu işlemcinin besleyebildiği en yüksek ekran kartı hakkında o kadar kesin konuşmak doğru değil bence, daha yüksek ekran kartlarını da besleyebildiğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı