Ventoy USB bellekten boot edilmiyor

Metro1234

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Hp g6 ProBook
Samsung Galaxy J7 Prime
USB'ye Ventoy kurdum (son sürüm) ve içine 2 ISO attım (MX ve Fedora 39 budgie live ISO) fakat Ventoy ekranı gelmiyor. "Security..." diye hata veriyor tam ne dediğini bilmiyorum ama Security dediğine Security boot ile alakalıdır dedim kapattım 2-3 kere denedim olmadı. TPM'i kapatım yine olmadı. İksini kapattım legacy boot u açtım denedim olmadı. Üçünü de kapadım gene olmadı. Galiba Rufus kullanacağım.

Ventoy'u tekrar yazdır ve yazdırırken seçeneklerden Secure Boot desteğini kapat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ventoy2disk uygulamasının SS'ini atarsanız yardımcı olabilirim.

Ama şu anda bilgisayar başında değilim 10-20 dk sonra yazsam en kötü durumda 30dk içerisinde yazarım diye düşünüyorum.

Default olarak MBR secenegi ve Secure Boot secenegi etkin oluyor. Yazdirmadan once GPT'yi sec ve Secure Boot secenegini kapat istersen.

Zaten GPT ile yazdırdım Yusuf ipek videosundan görüp başka USB ile yapınca Security boot oto kapanıyordu ama galiba bu sefer GPT açmayı unuttum açtım diye hatırlıyorum ama galiba kapalı. Çünkü eskiden açılırken "Security boot off" yazıyordu sonra Ventoy geliyordu.

Zaten GPT ile yazdırdım Yusuf İpek videosundan görüp başka USB ile yapınca Security boot oto kapanıyordu ama galiba bu sefer GPT açmayı unuttum açtım diye hatırlıyorum ama galiba kapalı. Çünkü eskiden açılırken "Security Boot Off" yazıyordu sonra Ventoy geliyordu.

Secure Boot off yazıyorsa Secure Boot desteği Ventoy üzerinden açık demektir.

Secure Boot off yazıyorsa Secure Boot desteği Ventoy üzerinden açık demektir.

Eskiden öyleydi bunu deyip açılıyordu ama şimdi olmuyor (başka USB)direk BIOS'tan Security boot da kapanmıyor niyeyse oto açılıyor ondan galiba yeniden yazdırıcam.

Default olarak MBR secenegi ve Secure Boot secenegi etkin oluyor. Yazdirmadan once GPT'yi sec ve Secure Boot secenegini kapat istersen.

Hocam desteği açmam mı gerekiyor kapamam mı?

Geri
Yukarı