Vergi muafiyeti gelecek mi?

Grolisard

Hectopat
Daha fazla  
İnternette dolaşırken böyle bir şey gördüm. Gerçekten gelecek mi ve gelirse ne zaman gelir? Yazın telefon alacaktım eğer gelirse iPhone almayı düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Seçimi kimin kazandığına bağlı. Mevcut hükümet kazanırsa (düşük ihtimal) yapmaz tabii ki, her seçimde güzelleme yaparlar.

Bir telefondan fiyatının yaklaşık %80'i oranında vergi alınıyor. Eğer dolar 36 lira olmazsa dediğin gerçekleşmez.
Sadece gerçekçi bulmuyorum bir yanda döviz baskılanıyor, ekonomi balon, seçimden seçimden sonra iktidar değişirse frenlemenin bırakılması ile büyük bir göçük alınacak deniyor. Bir yandan muhalefet kazanırsa ona bunu vercem o ücretsiz bu ücretsiz deniyor. İktidar değişmezse zaten sanmıyorum hemen böyle bir şeyin gerçekleşeceğini. Ne kadar doğru olur bu hamle ekonomi için orası da meçhul. Görmediğimiz bir çok şey var. Telefonları bilemiyorum ancak diğer cihazlar için ne kadar erken aldın o kadar iyi dönemindeyiz bence. iPhone'dan ekstrem vergiler alındığını biliyorum ancak bu sürecin ne getireceğini kestiremiyorum.

Sadece gerçekçi bulmuyorum bir yanda döviz baskılanıyor, ekonomi balon, seçimden seçimden sonra iktidar değişirse frenlemenin bırakılması ile büyük bir göçük alınacak deniyor. Bir yandan muhalefet kazanırsa ona bunu vereceğim o ücretsiz bu ücretsiz deniyor. İktidar değişmezse zaten sanmıyorum hemen böyle bir şeyin gerçekleşeceğini. Ne kadar doğru olur bu hamle ekonomi için orası da meçhul. Görmediğimiz bir çok şey var. Telefonları bilemiyorum ancak diğer cihazlar için ne kadar erken aldın o kadar iyi dönemindeyiz bence. iPhone'dan ekstrem vergiler alındığını biliyorum ancak bu sürecin ne getireceğini kestiremiyorum.
Acil ihtiyaçsa direkt alınmalı zaten. Eğer keyfi değişim ise beklenebilir. Seçimden sonra dolar fırlamayacak fakat faizler uçacak.

Geri
Yukarı