Vergisiz telefon alırken hattın öğrenciye ait olması istenilen bir şart mı?

349203

Hectopat
Aşağıda yazan 2 maddede anlamadığım noktalar mevcut.
  • Satın alınan teknolojik cihaz için bildirilen IBAN numarasının satın alan öğrenciye ait olması
  • Satın alınan mobil telefon cihazı için kullanılacak telefon hattının satın alan öğrenciye ait olması
İlk madde için geri ödeme isterken verdiğimiz IBAN mı yoksa telefonu alırken parayı ödediğimiz hesaptan mı bahsediliyor?
İkinci madde için de kullanırken istenilen bir şart mı yoksa geri ödeme yapılırken istenen bir şart mı?

1- Siz başvururken geri ödeme için bir iban gireceksiniz. O ibanın size ait olması gerekiyor.
2- Telefon aldığınız zaman imei numarası ile sizin hattınızı eşleştirecekler. 2 yıl boyunca başka bir hat takamayacaksınız yani hattın size ait olması gerekiyor.

Yani, avukat değilim ama ilk maddedede murat edilenin her ikisi de olduğu anlaşılıyor.

İkinci maddede ise bahsedilen durum şu: Satılan cihazdaki IMEI, öğrencinin üstüne olan telefon numarasına 2 yıl olacak şekilde kaydolacağı için öğrenci üstüne olması gerekiyor.

Yani, avukat değilim ama ilk maddedede murat edilenin her ikisi de olduğu anlaşılıyor.

İkinci maddede ise bahsedilen durum şu: Satılan cihazdaki IMEI, öğrencinin üstüne olan telefon numarasına 2 yıl olacak şekilde kaydolacağı için öğrenci üstüne olması gerekiyor.
O halde ilk madde hakkında kesin bilgi verecek birisi var mı? Çünkü ben alırken kendi kredi kartımla almadım. Sonradan sorun yaşamamak adına birisi aydınlatırsa çok sevinirim 😀

O halde ilk madde hakkında kesin bilgi verecek birisi var mı? Çünkü ben alırken kendi kredi kartımla almadım. Sonradan sorun yaşamamak adına birisi aydınlatırsa çok sevinirim 😀
Aslında tekrar bakınca ilk arkadaşın dediği gibi anlaşılıyor Sonradan mantıklı gelmedi benim dediğim.

Kendi kredi kartınla almaman önemli değil. Faturada senin adın ve T.C. kimlik numaran yazsın yeter. Bir de vergi indirimi için onlara vereceğin IBAN senin adına olmalı.

Geri
Yukarı