Veri kaybetmeden sistem diski nasıl değiştirilir?

Bütçe
2000

Kamtasya

Decapat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 5600

zotac rtx 3060 12gb oc edition

crucial 500gb m.2 ssd
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
Crucial P3 500GB
Anakart
Gigabyte A520M-K
Elimde olan Crucial P3 500GB NVMe SSD'mi, Samsung 970 EVO Plus 1TB NVMe SSD ile değiştireceğim. İçinde oyunlarım, dosyalarım vs var. İnternetim yavaş bu yüzden format atamam (oyunları, programları yüklemek çok uzun vakitler alacağı için.) Eski diskimdeki dosyaları kaybetmeden nasıl yeni diske aktarırım? Aktardıktan sonra bilgisayarı sorunsuz kullanmaya devam edebilir miyim?

Disk taşıma yapabilirsin. İkisini de bağlarsın sistemi USB ile açıp disk clone tarzı programlarla taşıyabilirsin.

Basit mantık şu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki programı şu şekilde bulabilirsin.

Disk taşıma yapabilirsin. İkisini de bağlarsın sistemi USB ile açıp disk clone tarzı programlarla taşıyabilirsin.

Basit mantık şu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Disk değiştirince GTA 5 gibi Rockstar oyunlarının çalışmadığını (lisansla ilgili bir problem) okumuştum. Öyle bir sorun olur mu?

Disk değiştirince GTA 5 gibi Rockstar oyunlarının çalışmadığını okumuştum. Öyle bir sorun olur mu?
Disk değiştirdiğinde sürücü harfini de C gibi aynı yapıp eski diski çıkarırsan ve sonra takıp disk E, F ne ise değişmesini sağlarsan bir şey olmaz. Dosya yoluyla ilgilidir o sorun.
Yani yeni diske taşıyınca eski sürücü harfi ve yolunu da aynı olacak şekilde değiştirirsen hiçbir problemin olmaz.

USB'ye Arch Linux yazdır. USB'den başlat. Aşağıdaki komutu yaz.

Kod:
loadkeys trq
dd if=/dev/nvme0 of=/dev/nvme1 status=progress

Doğru diski seçmezsen boş diski dolu diske yazar. lsblk ile diskleri listeleyip doğruları seçebilirsin. if= kısmına dolu disk yazılacak.

USB'ye Arch Linux yazdır. USB'den başlat. Aşağıdaki komutu yaz.

Kod:
loadkeys trq.
dd if=/dev/nvme0 of=/dev/nvme1 status=progress

Doğru diski seçmezsen boş diski dolu diske yazar. lsblk ile diskleri listeleyip doğruları seçebilirsin. İf= kısmına dolu disk yazılacak.

Grafik arayüzüyle yapmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı