Vestel 32VH3000 LCD TV Çözünürlük Problemi

Dudeless

Hectopat
Benim elimde yaklaşık 10 sene önce alınmış bir Vestel 32VH3000 32' LCD TV model televizyon var. Aynı zamanda elimde bir PS4 Pro var ve orada oynadığım oyunları konsolu bu televizyona HDMI ile bağlayarak oynuyorum. Ancak konsolun menüsündeki yazıların bile gözüme düşük çözünürlüklü (720P gibi, tırtıklı veya pikselli gibi) gelmesinden dolayı önce konsolun ayarlarına baktım. Otomatikteydi, 1080P'ye aldım. Gözüme bir fark varmış gibi gelmedi. Sonra bir denemek için 720P'ye aldım ve tuhaf bir şekilde 1080P'den çok daha güzel, pürüzsüz bir görüntü ile karşılaştım. Önce, televizyonun gösterebildiği en yüksek görüntü kalitesinin 720P olmasından ve eğer 1080P görüntü verirsem onu sıkıştırdığı için böyle bir durum olduğunu düşündüm ancak internette araştırınca televizyonumun 1080P ve 1080I'yi desteklediğini gördüm. Benzer şekilde, televizyonun menüsünü açınca altta çıkan çözünürlük de konsolun çözünürlüğü ile birlikte 1080P oluyordu. Yani televizyon 1080P gösterebiliyor olmalıydı.
Bir başka tuhaf şey ise 1080I yapınca da 720P'dekine benzer, pürüzsüz bir görüntü almam.

Bu sorunun sebebi nedir? Yani, neden televizyonum 1080P'de daha kötü bir görüntü veriyor? Ve bunu nasıl çözebilirim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı