Vestel 42PF8575 mavi ışık yanıp sönüyor ama ekran gelmiyor

Murat AYDIN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

2013-14 arasında bir Vestel 42PF8575 Smart Tv aldım fakat şu anda başlıkta belirttiğim üzere, fişe takıyorum mavi ışık sabitleniyor, kumandadan her hangi bir açma tuşuna bastığımda mavi ışık yanıp sönüyor ama ekran bir türlü gelmiyor.
Bazı forumlarda yazılım güncelleştirmesi, yazılım araması yapıyor diye okudum ama akşamdan sabaha kadar açık bıraktım ne istediğini bilsem ben arar bulurum o kadar vakitte. :)

Bu sorun hakkında bilgisi, tecrübesi, fikir olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı dertli modelden bende de var. Gül gibi Samsung u satıp almıştım.. :) Bendeki kilitlenme yapıyor. Mavi ışık yanıp açılmıyor.. Fişini çekip 5-10 dk bekleyin düzelir büyük ihtimalle

Fişi çıkarıp 5 dk bekleyin. HDMI kablosu takılı ise çıkarıp tekrar takın. Kumandadan source ile giriş seçeneklerini deneyin.
Düzeldiğinde de buradan seri numarasını girip TV bilgisinden güncel olup olmadığını kontrol edin güncel değilse indirip anladıysanız güncelleyin USB yoluyla.
http://www.tv.vesteldriver.com/

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler arkadaşlar.

Hepsini denedim hatta TV sorun çıkardıktan sonra başka TV koydum yerine 2-3 gün tekrar tekrar denedim fişe taktım yine aynı sorun . Source tuşunu falan denemedim ama yine aynı mavi ışık yanıp sönerken orada kalıyor ekran gelmiyor.

Şuan başka ildeyim öneri olursa ilk fırsatta denerim ama muhtemelen anakart değişimi olacak gibi görünüyor araştırmalarıma göre.

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Burada yazılanları aynen yaptım hafta sonu gittim ama bir fark olmadı hâlâ aynı vaziyette, başka önerisi olan var mı?

Bu hafta sonu tekrar oradayım önerisi olan varsa onları da uygulayabilirim.

En son anakart siparişi verecem gibi görünüyor.

Şu konudaki kimse hiçbirşey bilmiyor. HDMI demiş. Yahu HDMI ne alaka? Tv loop'a giriyor. Ya inverter ya aydınlatma ya da Panel sorunu. Ya da arkadaş yazılım yüklemeyi denedi yapamadı. Bilmeyen yazmasın lütfen.

Geri
Yukarı