Video çekmekten utanmak ve çekinmek

Alperen_16_16

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Alperen. 15 yaşındayım, ablam 16 yaşında. Türkiye'de oturuyoruz. Biz ikimiz yaz tatilinde Bulgaristan'a gideceğiz ve ben giderken YouTube videosu çekmek istiyorum. Otobüsle gideceğiz. Tek ekipmanım telefonum. İlk videom olacak. Gitmeme 1 buçuk 2 ay var. Video çekmemin amacı insanlara 18 yaş altı olsalar da yurt dışına çıkabilecek olmalarını göstermek ama utanıyorum ve arkadaş çevrem dalga geçer diye biraz çekiniyorum. Nasıl yaparım, nasıl ederim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben Alperen. 15 yaşındayım, ablam 16 yaşında. Türkiye'de oturuyoruz. Biz ikimiz yaz tatilinde Bulgaristan'a gideceğiz ve ben giderken YouTube videosu çekmek istiyorum. Otobüsle gideceğiz. Tek ekipmanım telefonum. İlk videom olacak. Gitmeme 1 buçuk 2 ay var. Video çekmemin amacı insanlara 18 yaş altı olsalar da yurt dışına çıkabilecek olmalarını göstermek ama utanıyorum ve arkadaş çevrem dalga geçer diye biraz çekiniyorum. Nasıl yaparım, nasıl ederim?

Videonu açıp izlersin absürt veya dalga geçilmesi ihtimal bir şey varsa çıkarırsın veya sesi kapatırsın veya o kareyi kesersin. Gayet basit aslında.

Dostum çekip koy bence. Sen ne güzel bir olayını paylaşıyorsun, insanları bilgilendirmek istiyorsun. Arkadaşlarına söylemezsen videoyu izlemezler, keşfetlerine düşerse ya da senin abonen iseler de çok takmamaya çalış dediklerini, olumlu eleştiri yapanlardan da bu konuda iyi bir gelişim sağlayabilirsin.

Sana laf eden insanlar daha yolda karşıdan karşıya geçemiyordur, takma dostum.

Utanma bence, özgün ol ergen ergen davranma yeterli. Beğenmediğin yerleri de editlerken kesersin zaten. Bak Speed'e hiç utanıyor mu adam? Rahat ol.

Dostum çekip koy bence. Sen ne güzel bir olayını paylaşıyorsun, insanları bilgilendirmek istiyorsun. Arkadaşlarına söylemezsen videoyu izlemezler, keşfetlerine düşerse ya da senin abonen iseler de çok takmamaya çalış dediklerini, olumlu eleştiri yapanlardan da bu konuda iyi bir gelişim sağlayabilirsin.

Teşekkürler büyük ihtimal çekeceğim biraz korkuyorum sağa sola yaymalarından.

Utanma bence, özgün ol ergen ergen davranma yeterli. Beğenmediğin yerleri de editlerken kesersin zaten. Bak Speed'e hiç utanıyor mu adam? Rahat ol.

Çok teşekkürler motivasyon oldunuz.

Sana laf eden insanlar daha yolda karşıdan karşıya geçemiyordur, takma dostum.

Çok teşekkürler.

Videonu açıp izlersin absürt veya dalga geçilmesi ihtimal bir şey varsa çıkarırsın veya sesi kapatırsın veya o kareyi kesersin. Gayet basit aslında.

Teşekkürler yapacağım.

Tek sıkıntı ara ara kesitleri TikTok a atacağım orada görmeleri muhtemel.

Arkadaş çevren nasıl bilmiyorum ama izleyip de "Vay be! Gerçekten çok faydalı video olmuş Alperen başarılarının devamını dilerim!" gibi cümleleri kurmayacağını onun yerine "Kankaaa bizi niye Bulgaristan'a götürmüyon sattın bizi eüeü" gibi cümleler kurabilirler. Yada tam tersi de olabilir çok iyi arkadaşların olup iyi yorumlar yapıp seni övebilirler. O yüzden bilmiyorum. Ama kendin için yapıyorsun bunu arkadaşların için değil. Kurgu montaj yapmayı biliyorsan iyi montajla seyirciyi boş bırakma araları kes dolu olayları koy komik yerleri koy. İyi başlıklar ilgi çekici banner yaparak ilgi çekebilirsin.

Geri
Yukarı