Video dosyaları zamanla bozulur mu?

efsan2826

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta yazdığım gibi video dosyaları zamanla boyut aynı kalıp çerçeve küçülüyor. 720, 1080p, 50 MB, 120 MB boyutlardaki.
İndirdiğim dosyalar 360p veya daha küçük boyutlara düşüyor. Genelde kliplerde fark ettim bu durumu buna sebep olan sizce nedir büyük ihtimal Windows ama nasıl. Dosyaları RAR yapmayı düşündüm ama her defasında RAR'dan açmak saçma olur. C'nin dışındaki depo olan diskleri bir şekide Windows veya diğer yazılımların dosyalara müdahale etmemesi gibi bir durum geldi aklıma ama var mı böyle bir yol bilmiyorum.
Bu arada film dosyaları bundan etkilenmiyor. Küçük boyutlu videolara bu işlemi yaptığını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, başlıkta yazdığım gibi video dosyaları zamanla boyut aynı kalıp çerçeve küçülüyor. 720, 1080p, 50 MB, 120 MB boyutlardaki.
İndirdiğim dosyalar 360p veya daha küçük boyutlara düşüyor. Genelde kliplerde fark ettim bu durumu buna sebep olan sizce nedir büyük ihtimal Windows ama nasıl. Dosyaları RAR yapmayı düşündüm ama her defasında RAR'dan açmak saçma olur. C'nin dışındaki depo olan diskleri bir şekide Windows veya diğer yazılımların dosyalara müdahale etmemesi gibi bir durum geldi aklıma ama var mı böyle bir yol bilmiyorum.
Bu arada film dosyaları bundan etkilenmiyor. Küçük boyutlu videolara bu işlemi yaptığını düşünüyorum.

Dikkatlı olursanız. Ve HDD ise darbelerden koruyun. Bence böyle bir şey olmaz.

Dikkatlı olursanız. Ve HDD ise darbelerden koruyun. Bence böyle bir şey olmaz.

Bu olay yeni değil çok önce fark ettiğim bir şey hatta bir forumda bununla ilgili epey tartışılmıştı yani olabiliyor ve hardiskle alakası yok farkındaysanız çerçeve oranının küçüldüğünü söyledim video bozuk değil.
(1080p indirdiğim videolar boyut aynı çerçeve küçük)

Dosya Ekleri

• deneme (1).PNG
    deneme (1).PNG
    370,1 KB · Görüntüleme: 25
  • deneme (2).PNG
    deneme (2).PNG
    447,3 KB · Görüntüleme: 25

Yeni konular

Geri
Yukarı