Çözüldü VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RedLinee53

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, masaustu PC'de "VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR" hatası almaya başladım, sebebi nedir ve nasıl cozebılırım?
Oyunu actıktan kısa bir süre sonra bilgisayar agırlasıyor, takılmalar oluyor ve 15 sanıye sonra mavi ekran cıkıyor, PC kapanıp acılıyor tekrar oyuna giriyorum ve saatlerce oynasamda hiçbir sorun olmuyor. Sebebının ne oldugunu halen cozemedım, yardımlarınıza ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, masaustu PC'de "VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR" hatası almaya başladım, sebebi nedir ve nasıl cozebılırım?
Oyunu actıktan kısa bir süre sonra bilgisayar agırlasıyor, takılmalar oluyor ve 15 sanıye sonra mavi ekran cıkıyor, PC kapanıp acılıyor tekrar oyuna giriyorum ve saatlerce oynasamda hiçbir sorun olmuyor. Sebebının ne oldugunu halen cozemedım, yardımlarınıza ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
  • MSI Afterburner ve CPU-Z yazılımlarını kaldırın.
  • Ekran kartının bu sürümü sıkıntılı, DDU ile kaldırıp önceki WHQL sürümü kur.

Ekran kartı sürücün eski olabilir.
Güncelleme varsa güncelle yoksa DDU ile kaldırıp yeniden temiz bir şekilde kur.

Ekran kartı aksine güncel.

BIOS güncelle, sonra restore defaults yap. BIOS'ta DOCP kapat.
DDU ile NVidia sil ve en güncelden 2-3 eski sürümlü sürücüyü yükle.
Corsair araçlarını sil. OC yada o tarz bir şeyler yaptıysan hepsini iptal et.

Bunları yap ve gelişmeleri bildir.
Soyledıklerını yaptım. Oyunu actım ve bır muddet sonra tekrar makıne kendını resledı bu sefer mavı ekran sorunu yasamadım ama makına kendıne res attı .

• MSI Afterburner ve CPU-Z yazılımlarını kaldırın.
  • Ekran kartının bu sürümü sıkıntılı, DDU ile kaldırıp önceki WHQL sürümü kur.

Ekran kartı aksine güncel.
soyledıklerınızı uyguladım sorunu halen cozemedım

Soyledıklerını yaptım. Oyunu açtım ve bır muddet sonra tekrar makıne kendını resledı bu sefer mavı ekran sorunu yasamadım ama makine kendıne reset attı.

Soyledıklerınızı uyguladım sorunu halen cozemedım.

Yeni aldığınız minidump dosyanızı atın bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı