"VIDEO_TDR_FAILURE atikmpag.sys" hatası

Anıll

Kilopat
Arkadaşlar belki bir hataydı ama işlemcime overclock yapmayı denedim, Youtube'da biraz araştırdım şu videoyu buldum. Ve aynı şeyleri yapıp kaydedip çıktım. 5-10 dakika sonra ekrana mavi kareler gelip mavi ekran verdi altta şu yazıyordu, "VIDEO_TDR_FAILURE atikmpag.sys". Sonra BIOS sıfırlamayı denedim yine çözemedim. Yardım edebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci: AMD Phenom 7650 Triple-Core

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u sıfırlayın.

BIOS'u sıfırlayın.

Hocam bios pilini çıkartıp 5 dakika sonra geri takıp çalıştırdım. Bende Clear CMOS Jumper varmı anlamadım, o yüzden bios pili yöntemini uyguladım. Şuanda normal, sorunu tekrar yaşarsam tekrar yazarım.
Anakart: GA-MA770-UD3
BIOS'u sıfırlayın.

Tekrardan aynı hatayı aldım. İlk kareler oluşuyor, ekran 2-3 saniye kapalı kaldıkdan sonra mavi ekran geliyor. Ekrandaki kareler şuna benzer:
5153e21f17e0915d227ae05d248c79c5.jpg

Üstteki mesaj gibi fazla bozulmuyo ama birazı sarı ekranda transparent kareler oluşuyor. DDU ile silip yükledim olmadı. Fırınlasam çözülür mü ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı