ViewSonic VX2428 180Hz 0.5ms monitör alınır mı?

Dostum HDR'ya aldanma. Monitörlerin HDR performansı çok kötü oluyor. HDR 10'dan zaten bir şey bekleme. Düzgün bir HDR için en HDR 400 gerekir. HDR 400 sertifikası almak içinde 400CD parlaklığa panel içinde ulaşman gerekir. Bu konular teknik konulardır.

ViewSonic renk alanında çalışmalar yapan ve grafik tasarımcılar için özel ürettiği bazı monitörler phantone sertifikası var diye almanda sakınca yok diyorum.
Önerdiğim MSI ile ViewSonic arasında görüntü de hiçbir fark yok. Tek anlatmak istediğim buydu.
Eğer HDR az da olsa iyi olsun istiyorsan HP Omen 25i (22J05E9) Monitör şunu öneririm.

Haklısınız peki tepkime süresi farkı kullanımda farklılık sağlar mı yoksa o da gereksiz bir fark mıdır sizce.

Dostum HDR'ya aldanma. Monitörlerin HDR performansı çok kötü oluyor. HDR 10'dan zaten bir şey bekleme. Düzgün bir HDR için en HDR 400 gerekir. HDR 400 sertifikası almak içinde 400CD parlaklığa panel içinde ulaşman gerekir. Bu konular teknik konulardır.

ViewSonic renk alanında çalışmalar yapan ve grafik tasarımcılar için özel ürettiği bazı monitörler phantone sertifikası var diye almanda sakınca yok diyorum.
Önerdiğim MSI ile ViewSonic arasında görüntü de hiçbir fark yok. Tek anlatmak istediğim buydu.
Eğer HDR az da olsa iyi olsun istiyorsan HP Omen 25i (22J05E9) Monitör şunu öneririm.

Haklısınız peki sizce tepkime süresi önemli mi birisi 1ms diğeri 0.5ms

Son düzenleme:
Haklısınız peki tepkime süresi farkı kullanımda farklılık sağlar mı yoksa o da gereksiz bir fark mıdır sizce.

Tepkime süresi monitörün üretimden nasıl çıktıysa öyledir. Kullandığın ayar veya mod buna çok bir etki yaratmaz. Fakat altını çiziyorum; 144Hz monitörü 60Hz'ye çekersen overshoot oluşur. Görüntü bozulmaları düşük Hz'de yaşanır. Ona monitör kullanırken dikkat ediniz.

Tepkime süresi monitörün üretimden nasıl çıktıysa öyledir. Kullandığın ayar veya mod buna çok bir etki yaratmaz. Fakat altını çiziyorum; 144Hz monitörü 60Hz'ye çekersen overshoot oluşur. görüntü bozulmaları düşük Hz'de yaşanır. Ona monitör kullanırken dikkat ediniz.

Son bir sorum daha olacak BU CIHAZ ile sizin gönderdiğiniz arasındaki tek fark bu model Rapid IPS panelmiş sizce 400 TL fazla verip Rapid IPS almak mantıklı mı?

Son bir sorum daha olacak BU CIHAZ ile sizin gönderdiğiniz arasındaki tek fark bu model Rapid IPS panelmiş sizce 400 TL fazla verip Rapid IPS almak mantıklı mı?

Bak mesela bu MSI'yı önermiyorum. Birincisi Rapid IPS diye bir panel türü yok. Tamamen uydurmaca. İkincisi HKC panel kullanmışlar. HKC kötü bir panel üreticisi ama orta sekmente hitap ediyor. Tavsiye etmem.

Bak mesela bu MSI'yı önermiyorum. Birincisi Rapid IPS diye bir panel türü yok. Tamamen uydurmaca. İkincisi hkc panel kullanmışlar. Hkc kötü bir panel üreticisi ama orta sekmente hitap ediyor. Tavsiye etmem.

Hangi monitörde hangi panel kullanıldığını nasıl öğrenebilirim acaba MSI sitesinden inceledim ürünü ancak orada da göremedim.

Hangi monitörde hangi panel kullanıldığını nasıl öğrenebilirim acaba MSI sitesinden inceledim ürünü ancak orada da göremedim.

Bu bilgiye her daim ulaşmak mümkün olmuyor. Ben detaylı araştırıyorum ve bildiğim yabancı kaynaklardan edinmeye çalışıyorum.
23.8" MSI G244F - Specifications burada paneli yazılı.
user login burası da tüm panellerin kaynağını veren site. Bu işlerden anlamıyorsanız pek girişmeyin derim. Bu bütçede ki monitörlerin kalitesi belli çünkü. Arada ciddi farklar göremezsiniz.

Bu bilgiye her daim ulaşmak mümkün olmuyor. Ben detaylı araştırıyorum ve bildiğim yabancı kaynaklardan edinmeye çalışıyorum.
23.8" MSI G244F - Specifications burada paneli yazılı.
user login burası da tüm panellerin kaynağını veren site. Bu işlerden anlamıyorsanız pek girişmeyin derim. Bu bütçede ki monitörlerin kalitesi belli çünkü. Arada ciddi farklar göremezsiniz.

Gönderdiğiniz sitelerden biraz bakındım sizin önerdiğiniz MSI monitörün panel üreticisi TP vision yani Philips grup oluyor ViewSonic monitörün ise panel üreticisi bilinmiyor bu durumda dediğiniz gibi MSI'dan şaşmamak gerek sanırım.

Gönderdiğiniz sitelerden biraz bakındım sizin önerdiğiniz MSI monitörün panel üreticisi TP vision yani Philips grup oluyor ViewSonic monitörün ise panel üreticisi bilinmiyor bu durumda dediğiniz gibi MSI'dan şaşmamak gerek sanırım.

Aynen öyle. Sonunda hemfikir olabildik.
ViewSonic'i de çok yavana atmamak gerek. Çünkü bu sektöre çok emek harcayan bir firma. Bazı alanlarda TOP monitörlere sahip. Bu yüzden bilinen markaları konuşurken model bazlı seçim yapmak gerek. Gerisi şans işi. 👍

Aynen öyle. Sonunda hemfikir olabildik.
ViewSonic'i de çok yavana atmamak gerek. Çünkü bu sektöre çok emek harcayan bir firma. Bazı alanlarda top monitörlere sahip. Bu yüzden bilinen markaları konuşurken model bazlı seçim yapmak gerek. Gerisi şans işi. 👍

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim çok soru sorup başınızı ağrıttıysam affola iyi günler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı