Viewsonic VX2428 vs MSI G2422 vs AOC 24G2SPAE vs Legion R25i30 vs TUF VG249Q3A

Merhaba tekrar rahatsız ediyorum. Monitörüm bugün vaya pazartesi elimde olacak. Tam olarak hangi testleri yapmam gerekiyor. İnternette ölü piksel ve blur var fakat başka bir bilgiye ulaşamadım. Gelen ürünün hatalı olup olmadığını nereden anlayabilirim?

Görsel kusurlar zaten direkt olarak göze çarpar. Temel testler sizin için yeterlidir.
Bunlar temel olanlar.
EIZO monitors for offices, photos & design, medicine, gaming and industry bu daha kapsamlı olanı. Fakat böyle kapsamlı teste gerek duymazsın. Sanmıyorum. Değerleri bilmen gerekir çünkü.
Bunlar harici, monitörün portlarına bak, dış kasada eziklik büzüklük var mı ona bak, OSD menüsü ve tuşları kurcala.

Görsel kusurlar zaten direkt olarak göze çarpar. Temel testler sizin için yeterlidir.
Bunlar temel olanlar.
EIZO monitors for offices, photos & design, medicine, gaming and industry bu daha kapsamlı olanı. Fakat böyle kapsamlı teste gerek duymazsın. Sanmıyorum. Değerleri bilmen gerekir çünkü.
Bunlar harici, monitörün portlarına bak, dış kasada eziklik büzüklük var mı ona bak, OSD menüsü ve tuşları kurcala.
Monitörün ayarlar kısmından oyun modu vb şeyleri açamıyorum bir fikriniz varmı ?

Formda nasıl paylaşacağımı bulamadım size geç geri dönüş yapacağım ama sanırım hdr yi vindovstan açmıştım

HDR açıksa dokundurmaz.
OSD ekranının resmini paylaşır mısın?
Resimi internete yüklüyorum fakat linki gönderemiyorum forum kabul etmiyor

Bunu deniyebilirmisiniz bir

Son düzenleme:
Formda nasıl paylaşacağımı bulamadım size geç geri dönüş yapacağım ama sanırım HDR'yi Windows'tan açmıştım

Birbiriyle çakışan ya da birbirini etkileyen özellikler aynı anda açılamaz.
HDR veya 1 ms için açılan özellikler en başlıca olanlardır. Ayarı bulamazsan fabrika ayarına geri dön. Ayrıca renk özelliğini Neutral yap. Daha iyi olduğunu düşünüyoruz.

Birbiriyle çakışan ya da birbirini etkileyen özellikler aynı anda açılamaz.
HDR veya 1 ms için açılan özellikler en başlıca olanlardır. Ayarı bulamazsan fabrika ayarına geri dön. Ayrıca renk özelliğini Neutral yap. Daha iyi olduğunu düşünüyoruz.
Nautel ayarlama kısmında Dcb modundanmı bahsediyorsunuz

Nautel ayarlama kısmında Dcb modundan mı bahsediyorsunuz

Renk ayarları kısmından bahsediyorum.

1709376392206.png

Yeni konular

Geri
Yukarı