VirtualBox Arch Linux Hyprland açılmıyor

VirtualBox'tan kaynaklandığını düşünüyorum grafik denetleyicisini değiştirdim tekrar deniyorum bütün her şeyi kontrol ettim sorun yok gibi duruyor bütün paketler Config'leri ile birlikte yüklü duruyor hyprlanddeyken dosya yöneticisini açabiliyorum fakat ne bar geliyor ne de kitty geliyor.

Ekleme yapıyorum mouse imlecide yok fakat biraz tahminde bulunarak tıklayabiliyorum.

Tekrar ekleme yapıyorum mouse sorununu export WLR_NO_HARDWARE_CURSORS=1 yazarak çözdüm.

1684273542653.png

Tuşları denerken yanlışlıkla Win+l yapıp kilitledim açtığımda böyle kaldı tuşlara basınca sadece etrafında pembe çizgi oluşuyor.

1684273995525.png

Yavaş yavaş düzene oturtmaya başladım waybarın kurulu olmadığını fark ettim :D yay ile kurdum geldi bir tek kitty kaldı onun için ise farklı bir terminal deneyeceğim.

VirtualBox'tan kaynaklandığını düşünüyorum grafik denetleyicisini değiştirdim tekrar deniyorum bütün her şeyi kontrol ettim sorun yok gibi duruyor bütün paketler Config'leri ile birlikte yüklü duruyor hyprlanddeyken dosya yöneticisini açabiliyorum fakat ne bar geliyor ne de kitty geliyor.

Ekleme yapıyorum mouse imlecide yok fakat biraz tahminde bulunarak tıklayabiliyorum.

Tekrar ekleme yapıyorum mouse sorununu export WLR_NO_HARDWARE_CURSORS=1 yazarak çözdüm.

1684273542653.png

Tuşları denerken yanlışlıkla Win+l yapıp kilitledim açtığımda böyle kaldı tuşlara basınca sadece etrafında pembe çizgi oluşuyor.

1684273995525.png

Yavaş yavaş düzene oturtmaya başladım waybarın kurulu olmadığını fark ettim :D yay ile kurdum geldi bir tek kitty kaldı onun için ise farklı bir terminal deneyeceğim.

Bir tek terminali düzene oturtamadım onun dışında sorun yok gibi terminal önerebilir misiniz? Bir de belirli bir uygulamayı başlatmak için tuş nasıl atayabilirim mesela super + y yapınca terminal açılsın istiyorum.

Ekleme: Terminalide ayarladım :)

1684273542653.png

1684273995525.png

Bir tek termina
Arch'ta yeniyseniz Cachy OS öneririm. Kendi yapılandırılmış ve tamamen kullanıma hazır Hyprland seçenekleri de var. Kurulum sırasında onu seçersiniz. Orta ve yeni nesil işlemciler için performanslı çalışan Arch Linux tabanlı bir dağıtım.
Şuanda hemen hemen bütün sorunlarımı halletmiş bulunmaktayım bir tek çözünürlük ve tema kaldı tema nasıl kurabilirim sizin temanız gözüme çok hoş göründü o temanın ayarlarını verebilirmisiniz?

Son düzenleme:
O virtualbox'tan dolayıdır.

sizin temanız gözüme çok hoş göründü

Releases kısmından mocha.conf'u indirip .config/hypr/ dizinine yapıştırın. Thunar gibi bir dosya yöneticisi kullanabilirsiniz.

Ardından nano .config/hypr/hyprland.conf yazıp herhangi bir yere source=~/.config/hypr/mocha.conf bu metni yapıştırın. CTRL X yapıp çıkın.

Gnome look gibi sitelerden de Catppuchin mocha gtk temasını bulup indirin ve .themes/ klasörüne atın. Ardından sudo pacman -Sy lxappearance yazıp indirin ve lxappereanceı açıp catppuchin mocha'yı seçin. Bu kadar. Ayrıca firefoxta da tema indirme sayfasında catppuccin mocha temasını arayıp indirin. Bu şekilde tarayıcınız da tema ile uyumluluk sağlar.

Bir de belirli bir uygulamayı başlatmak için tuş nasıl atayabilirim mesela super + y yapınca terminal açılsın istiyorum.
bind = $mainMod, T, exec, kitty

hyprland config dosyasına bu şekilde kısayollarınızı ekleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
O VirtualBox'tan dolayıdır.

Releases kısmından mocha. Conf'u indirip .config/hypr/ dizinine yapıştırın. Thunar gibi bir dosya yöneticisi kullanabilirsiniz.

Ardından nano .config/hypr/hyprland.conf yazıp herhangi bir yere source=~/.config/hypr/mocha.conf bu metni yapıştırın. CTRL X yapıp çıkın.

GNOME look gibi sitelerden de catppuchin mocha gtk temasını bulup indirin ve. Themes/ klasörüne atın. Ardından sudo pacman -Sy lxappearance yazıp indirin ve lxappereanceı açıp catppuchin Mocha'yı seçin. Bu kadar. Ayrıca Firefox'ta da tema indirme sayfasında catppuccin mocha temasını arayıp indirin. Bu şekilde tarayıcınız da tema ile uyumluluk sağlar.

Bind = $mainmod, T, exec, kitty.

Hyprland Config dosyasına bu şekilde kısayollarınızı ekleyebilirsiniz.

Peki Firefox'taki gibi şeffaf oluyor değil mi?

Evet gerçek donanıma kurdum aşağıdaki gibi görünüyor tekrardan her şey için çok teşekkürler :)

Screenshot_2023-05-19-20-28-33_9910.png

Gençler hyprland hakkında tecrübelerinize ihtiyacım var. Donanımınız nasıl bilmiyorum ama Animasyonlarda kasma oluyor mu? Ekranınız kaç hz? 60 ise cevaplamanıza gerek yok. Yük altında animasyonlarda takılma donma oluyor mu? Benim sistemi soracak olursanız eğer i5 10500h gtx 1650 ti 16gb ram ssd var. Teşekkürler

Geri
Yukarı