Çözüldü VirtualBox Windows 7 Aero bug oluştu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SpiderMan64

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10510U MX 130 8GB DDR4 2666MHZ RAM 1TB SEAGATE HDD 128GB SSD HP LAPTOP
Her şeyi yaptım Aero'yu açtım denedim ama ekrandaki şey aynen böyle oldu.

Ekran Alıntısı.PNG

1658595979447.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterince VRAM verememiş olabilir misin? Verdiğin işlemci RAM ve grafik birimini biraz yükseltip tekrar dener misin? BIOS'unda da Virtual ayarının açık olduğundan emin ol.

Hocam işlemcinin hepsini verdim i7 10510u işlemcinin hepsini kullanıyor RAM ise 4.6 GB verdim ekran ise 3D hızlandırıcı açık 256MB verdim. Daha ne olsun hocam.

Yeterince VRAM verememiş olabilir misin? Verdiğin işlemci RAM ve grafik birimini biraz yükseltip tekrar dener misin? BIOS'unda da Virtual ayarının açık olduğundan emin ol.

Hocam hangi BIOS gerçek bilgisayarın BIOS'undan mı bahsediyorsunuz yoksa sanal makine BIOS'tan mı bahsediyorsunuz?

İşlemcinin hepsini vermeyin, ana sistem darboğaz yaptığı için sistem sapıtır.

Windows 7 Ultimate yüklü hocam sanal makineye işlemcinin çekirdeğini ne kadar vereyim işlemcim i7 10510u.

Ana makine BIOS'u üzerinden işlemciye ait virtualization özelliğinin açık olması gerekiyor.

Hocam hangi BIOS gerçek bilgisayarın BIOS'undan mı bahsediyorsunuz yoksa sanal makine BIOS'tan mı bahsediyorsunuz?

Windows 7 Ultimate yüklü hocam sanal makineye işlemcinin çekirdeğini ne kadar vereyim işlemcim i7 10510u.

2 çekirdek yeterli.

Ana makine BIOS'u üzerinden işlemciye ait virtualization özelliğinin açık olması gerekiyor.

2 çekirdek yeterli.

Hocam Hyper v mi Intel'in virtualization açık zaten hocam. Ben en son BIOS'a girdiğimde açık diye gördüm diye hatırlıyorum.

Vbox'da Aero düzgün çalışmıyor. Aero patch atsanız bile sorun yapıyor. Aero için VMware kullanmanız gerek.

VMware'da daha önceden kurdum onda sıkıntı yok ama neden VirtualBox'da Windows 7 Aero bug a giriyor anlamadım.

Vbox'da Aero düzgün çalışmıyor. Aero patch atsanız bile sorun yapıyor. Aero için VMware kullanmanız gerek.

O zaman hocam ben VMware'da kuracağım Windows 7'yi teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı