Virüs nasıl temizlenir?

• Konuyu başlatan BHP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 189

BHP

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımı daha yeni formatlamıştım, birçok uygulama yüklü değildi sadece 2-3 tane oyunu indirmiştim. Abim Epic Games üzerinden FIFA oynamak için DS4 yüklemiş. DS4 yüklenmeden PS4 kolunu bağlamak zor oluyor. Bilgisayarda yeni formatlandığı için. RAR yüklü değildi. Abimde bir tane yerden. RAR indirmiş bende bu abimin indirdiği. RAR'dan şüphelenip VirusTotal'e attım ve VirusTotal 2 farklı Anti-Virüs virüs tespit etti ondan sonra gittim bu DS4'üde VirusTotal'e attım onda da virüs tespit etti.
Daha yeni format attığım için tekrar format atmak istemiyorum, bu dosyaları nasıl silerim yardımcı olursanız sevinirim.
Kullandığım Anti-Virüs programları (bunlar virüs tespit etmedi)

Kaspersky.
Comodo firewall.
Guardio.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-25 211950.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-25 211950.png
    79,3 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran görüntüsü 2024-01-25 212006.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-25 212006.png
    76,8 KB · Görüntüleme: 40
Bilgisayarımı daha yeni formatlamıştım, birçok uygulama yüklü değildi sadece 2-3 tane oyunu indirmiştim. Abim Epic Games üzerinden FIFA oynamak için DS4 yüklemiş. DS4 yüklenmeden PS4 kolunu bağlamak zor oluyor. Bilgisayarda yeni formatlandığı için. RAR yüklü değildi. Abimde bir tane yerden. RAR indirmiş bende bu abimin indirdiği. RAR'dan şüphelenip VirusTotal'e attım ve VirusTotal 2 farklı Anti-Virüs virüs tespit etti ondan sonra gittim bu DS4'üde VirusTotal'e attım onda da virüs tespit etti.
Daha yeni format attığım için tekrar format atmak istemiyorum, bu dosyaları nasıl silerim yardımcı olursanız sevinirim.
Kullandığım Anti-Virüs programları (bunlar virüs tespit etmedi)
Virüs değilde false positive.

Yardımınız İçin Sağ olun, bir de RAR'ı pestudio ile tam tarama yapmadım fakat yaptığım 10 dakikalık taramada overlay (Signature > RAR) ve manifest (level > administrator) diyor bunlardan bir şey çıkmaz dimi?

WinRAR için false positive olduğunu şuradan da anlayabilirsiniz:

WinRAR'ın üreticisi exe dosyalarını dijital olarak imzalıyor. Elinizdeki winrar.exe dosyasına sağ tık -> Özellikler dediğinizde yukarıda "Dijital İmzalar" sekmesi oluyor. O sekmede "win.rar GmbH" imzasına çift tıkladığınızda "Bu dijital imza sorunsuz" derse dosya bizzat WinRAR'dan gelmiş demektir.

Eğer sağ tık -> Özellikler dediğinizde "Dijital İmzalar" sekmesi yoksa ya da imzaya çift tıkladığınızda imza sorunsuz demiyorsa şüphelenmeniz gerekir, zira dosyanın bizzat WinRAR'dan geldiğini, değiştirilmediğini kanıtlayamayız.

Geri
Yukarı