Virüs nasıl temizlenir?

EienTheGreat

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520m-a pro - R5 5500 - Rx6700 - 16 gb ram - 512gb ssd - 650w psu
Selam, bir oyun için eklenti kuruyordum. Popüler bir eklenti ama çok fazla sahtesi vardı. Çok bakmadan direkt kurdum. Hesabıma oradan erişmemişler ama bayağı birisi bilgisayarıma girmiş. Telefonda takılırken bildirim geldi mailime. Xxx hesabının e-posta adresini değiştirmek için onaylayın diye vs. sonra koştum PC'nin başına bir baktım mouse kendi kendine gidiyor onay butonuna basmaya, fareyi tuttum adamla mucadele vs ettim ama nafile basmış zaten. Başka bir amacı yoktu sanırım. Sadece oyundaki hesabımın postasını ve şifresini değiştirdi, yani çaldı. Diğer birçok değerli oyunların itemlerin olduğu Epic, Steam hesaplarımı ya da Discord hesabıma falan ne giriş yapılmış ne de çalmaya uğraşılmış. Kaspersky ve Malwarebytes ile taratma vs yaptım ama hala çekiniyorum. Virüsü en iyi nasıl temizleyebilirim? Ya da temizlendi mi anlama şansım var mı? Format demeyin gerçekten konuyu açmadan önce bende düşündüm ama başka bir yolu vardır muhakkak. Format at diyeceksiniz hiç yorulmanıza gerek yok. En son çare formatlayacağım zaten, herkese şimdiden teşekkürler...

Uzaktan fareni kontrol etmişse uzaktan bağlanmış olabilir belki. Ayarlardan uzak masaüstü bağlantısını kapat, uygulamalar arasında TeamViewer, AnyDesk felan var mı kontrol et varsa sil.

Uzaktan fareni kontrol etmişse uzaktan bağlanmış olabilir belki. Ayarlardan uzak masaüstü bağlantısını kapat, uygulamalar arasında TeamViewer, AnyDesk felan var mı kontrol et varsa sil.
İkiside var, şimdi siliyorum.

2 antivirüs programıyla da tam tarama yaptıysanız temizdir muhtemelen. Hızlı tarama yaptıysanız tam tarama yapmanızı öneririm.

Kasperksy + Malwarebytes virüs bulamadıysa virüs yoktur teamviewer alpemix gibi programları sil google hesabının 2 li doğrulamasını aç ve şifresini değiştir sonra tüm hesaplarının şifresini değiştir ve 2 li doğrulamayı aç.

Yeni konular

Geri
Yukarı