Virüslü postadan virüs bulaşmış mıdır?

Güntürk

Decapat
Daha fazla  
Bundan birkaç ay önce bilinen bir alışveriş sitesinin ismi kullanılarak sahte e-postalar geliyordu. Oradaki linke tıklamıştım. Şimdi aklıma geldi de virüs bulaşmış mıdır?

Pek bulaşacağını düşünmesem de muhtemel, bir sıkıntı var ki onlar sizin şu anki mail adresini aktif olarak kullandığınızı anlayıp daha fazla spam yollayabilirler.

Bundan birkaç ay önce bilinen bir alışveriş sitesinin ismi kullanılarak sahte e-postalar geliyordu. Oradaki linke tıklamıştım. Şimdi aklıma geldi de virüs bulaşmış mıdır?
Hayır sadece tıkladıysan sanmıyorum ama modemini 23 saniyeliğine kapatıp aç. Ip adresin değişsin.

Mümkün. Şüpheniz varsa:

Biraz geç yanıt ama "bedava RAM indir ücretsiz HD indir %100 gerçek" diye bir linke girmediğiniz sürece pek sorun çıkacağını sanmıyorum. İçinizin rahat etmesi için bilindik bir AV ile tam tarama yapın ve eğer mümkünse tıkladığınız sitenin web adresini VirusTotal ile taratın. Bu sayede tıkladığınız linkin zararlı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Ayrıca E-Postadaki bir eki açmayla bile zararlı bulaşabilir. Yani bir dahaki seferine ekleri açarken veya linklere tıklarken iki kez düşünmenizde fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı