Virüsten dolayı bütün diskin RAW olması

kimbugkhan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Geçenlerde bir uygulama yüzünden bilgisayarıma virüs bulaştı bu sırada Harici disk'te takılıydı. Harici disk'ten veri almaya çalışırken
'' F:/ erişilemiyor.
Disk yapısı bozuk veya okunamaz durumda.'' diye uyarı alıyorum. İçindeki verileri nasıl kurtarabilirim. Klasör olarak almak istiyoruz bazı programlar rastgele adlar veriyor çok fazla fotoğraf var karışıyor.

Minitool Partition wizard ile bölüm kurtarma işlemi yapın. Dosya yapısı kurtarılarak dosyaları diskin içinde tekrar görebilirsiniz.

Diskim şu şekilde tek bir parça olarak raw formatında. Örnek fotoğraflar, genel, indirilenler gibi klasörlerim var bu şekilde görüp almam lazım diğer türlü çok fazla karışıyor dosyalar.
1525981606225.png

Diskim şu şekilde tek bir parça olarak raw formatında. Örnek fotoğraflar, genel, indirilenler gibi klasörlerim var bu şekilde görüp almam lazım diğer türlü çok fazla karışıyor dosyalar.
Eki Görüntüle 297232
Önce dosyaları kurtarabilmeyi başarın klasörler kalsın. Ancak arkadaşların önerilerinde eğer dosyaları silmediyse virüsünüz, olduğu gibi açılacaktır

Hocam programı indirdim, biraz karışık geldi. Nasıl kullanıyoruz programı ?
1525985493399.png

Yok mu yardımcı olabilecek birisi önemli dosyalarım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam arkadaş uyarı almış maalesef cevap yazamıyor. 1'de 1 saat. 2'de 5 10 dakika taratıp göstermek amaçlı durdurmuş. 3. taramasını yapıyor. Bir sorun olmaz değil mi?

R-Studio programı ile tarama yaptığımızda klasörler olduğu gibi geliyor buraya yazalım. Yarın öbür gün bir başka arkadaşa yardımcı olabilir. Biraz uzun sürüyor benim diskim 1 tb boyutundaydı. 8 saat falan sürdü taraması. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı