Vodafone Evde İnternet Kesildi

Onimusha

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaslar, oturdugum yerde iki tane modem var. Yani nasil diyeceksiniz. Soyle: Bir bildigimiz modem bir de elektrik olan bir kucuk dolapta kucuk modem tarzi bir şey var. Bir anda sabah internet gitti. WAN yaniyor duruyor, biraz sonra sonuyor tekrar geliyor ve bu olay devam ediyor. O kucuk alettede Power ve Data yesil yaniyor, sonra birkac tane daha seyle beraber her şey yaniyor ve hemen ardindan her şey sonup Power kirmizi yaniyor ve bu olay boyle devam ediyor. Vodafone'u aradim, ariza kaydi oluşturacağız dedi. Sizlerler paylasmak istedim. Bunu yaşayan var mi? Varsa tavsiyeleri nelerdir, teselliniz nelerdir duymak isterim!

Benzer bir şey birkaç ay önce bizim de başımıza gelmişti. Öğle vaktinde ansızın kesildi, uzun süre gelmeyince arıza kaydı oluşturduk, aynı günin akşamı ansızın düzelmişti. Ertesi gün sorunumuzun çözülüp çözülmediğini sordular.

Arkadaslar, oturdugum yerde iki tane modem var. Yani nasil diyeceksiniz. Soyle: Bir bildigimiz modem bir de elektrik olan bir kucuk dolapta kucuk modem tarzi bir şey var. Bir anda sabah internet gitti. WAN yaniyor duruyor, biraz sonra sonuyor tekrar geliyor ve bu olay devam ediyor. O kucuk alettede Power ve data yesil yaniyor, sonra birkac tane daha seyle beraber her şey yaniyor ve hemen ardindan her şey sonup Power kirmizi yaniyor ve bu olay boyle devam ediyor. Vodafone'u aradim, ariza kaydi oluşturacağız dedi. Sizlerler paylasmak istedim. Bunu yaşayan var mi? Varsa tavsiyeleri nelerdir, teselliniz nelerdir duymak isterim!

Bende yaşamıştım, arıza kaydı oluşturdular. 5-6 iş günü içinde gelmişlerdi ve aşağıdan (dışarıdan) kablolara baktılar, bir sorunun olmadığını söylediler. Sonra 2-3 gün sonra telefondan arayıp, "sorununuzun modemden kaynaklı" olduğunu dile getirdiler ve modemi değiştirdik, sorun anlamadığım şekilde çözülmüştü😆.

Valla beyler bayanlar bende anlamadim zaten dun gece bir anda gitti bu durumda oyle duruyor. Bence modemde bir sikinti yok sonucta o kadar sene aslanlar gibi calisti ve obur kucuk modem tarzi alettede bir sikinti yok hicbir ariza yasamadi suana kadar anlamadim ama internetsiz kalmak korkunc birsey agliyorum icler acisi bir durum

Valla beyler bayanlar bende anlamadim zaten dun gece bir anda gitti bu durumda oyle duruyor. Bence modemde bir sikinti yok sonucta o kadar sene aslanlar gibi calisti ve obur kucuk modem tarzi alettede bir sikinti yok hicbir ariza yasamadi suana kadar anlamadim ama internetsiz kalmak korkunc birsey agliyorum icler acisi bir durum
Öncelikle yakın zamanda psikolojik destek almaya bakın.

Sizlere şöyle aciklayayim o kadar 'senelerce' çalışan modem icerisinde ki bir parça artık dayanamamis olabilir. Altyapiniz kaynaklı bir problem olmuş olabilir. Sizin sokaginiza giden kabloya birşey olmuş olabilir. Çok fazla ek var ise altyapinizda temassizlik olabilir. Birçok etkisi olacaktır. Yetkili Teknik Ekibin gelmesini bekleyin.

İnternetsiz kaldığınız için agliyorsaniz ve korkunç birşey olduğunu düşünüyorsanız, psikolojik destek almaya bakın. En kısa sürede hemde.

Dogru diyorsun abartma kullandim sadece sen cok ciddi anlamissin:) Acayip sikinti bir durum ondan dedim :)
Beyler bayanlar bende 2 tane modem var yani bir tane bildigimiz airties modem bir tanede sigortalarin orda kucuk bir kutu var incecik bir kablo ve ethernet girisi var. Bence normal modemde bir sikinti yok tahminimce o kucuk kutu ile alakali bir durum cunku o kucuk kutuda DATA ve POWER yesil yaniyor sonra butun isiklari yanip sonuyor boyle devam ediyor. Bu kucuk kutunun adi nedir?
Buldum ONT FIBER kucuk aletin adi. Vodafone Evde Internet Fiber Max
Beyler bayanlar UPDATE ediyorum. Adaptor yanmis olayimiz bu sorun cozuldu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı