Vodafone Red sınırsız GB nasıl işliyor?

Yasindmrci

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar evde altyapı olmadığı için tarife değiştirecektim. Ama Vodafone red kampanyasını gördüm. Sınırsız GB sınırsız dk ve SMS 335 TL ama 3+9 şeklinde anlamadım. 12 ay boyunca 335 TL mı ödeyeceğim? Bir de uygulamalara ek 20GB veriyor. Zaten sınırsız internet olduğu zaman neden 20GB ekstra veriyor? Ben PC oyunları indirmek için kullanacağım. Telefon USB internet bağlanma yapacağım. Ekstra yansır mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-08-03-19-40-34-762_com.vodafone.selfservis.jpg
    Screenshot_2023-08-03-19-40-34-762_com.vodafone.selfservis.jpg
    128,2 KB · Görüntüleme: 280
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar evde altyapı olmadığı için tarife değiştirecektim. Ama Vodafone red kampanyasını gördüm. Sınırsız GB sınırsız dk ve SMS 335 TL ama 3+9 şeklinde anlamadım. 12 ay boyunca 335 TL mı ödeyeceğim? Bir de uygulamalara ek 20GB veriyor. Zaten sınırsız internet olduğu zaman neden 20GB ekstra veriyor? Ben PC oyunları indirmek için kullanacağım. Telefon USB internet bağlanma yapacağım. Ekstra yansır mı?

5 Mbps gibi zayıf bir internet hızı var memnun kalmazsınız.

Aynı interneti ben kullanıyorum, eğer USB veya paylaşım aracılığıyla bilgisayarında kullanmak istersen 15GB'lık paylaşım sınırından kullanıyorsun ve bu 15GB bittikten sonra bilgisayarına veya başka bir cihaza interneti paylaşamıyorsun. Kendi telefonunda internet sınırsız, istediğin kadar kullanırsın. Bilgisayar kullanımı kısmına gelecek olursa Valorant gibi Türkiye sunucusu olan oyunlarda 40ms civarı alıyorum ama arada bir bağlantı kopuyor ve bazen 30 saniye boyunca bağlantı kesiliyor. Eğer bu şekilde çevrim içi oyunları oynamayı düşünüyorsan farklı yollar aramanı tavsiye ederim. Ayrıca internet hızı da yavaş, bir şey indirmeye falan çalışırsan geri kalan yerlerde internet hızın 0'a yakın oluyor. Bu 15GB'lık sınıra takılmamak için VPN gibi çalışan bazı uygulamalar var, eğer onları kullanırsan internetini sanki telefondan kullanıyormuş gibi sınırsız kullanabiliyorsun ama güvenilirlik veya yasal durumu hakkında hiç bir fikrim yok. İndirme hızı olarak da kendi denemelerimde bazen 100kb/s gibi yerlerde sürünürken bir anda 6mb/s ile de indirebiliyor. Sonuç olarak altyapı olmaması gibi durumlarda kullanılabilecek hiç yoktan iyidir seviyesinde bir internet. Başka bir sorun olursa cevaplarım.

Aynı interneti ben kullanıyorum, eğer USB veya paylaşım aracılığıyla bilgisayarında kullanmak istersen 15GB'lık paylaşım sınırından kullanıyorsun ve bu 15GB bittikten sonra bilgisayarına veya başka bir cihaza interneti paylaşamıyorsun. Kendi telefonunda internet sınırsız, istediğin kadar kullanırsın. Bilgisayar kullanımı kısmına gelecek olursa Valorant gibi Türkiye sunucusu olan oyunlarda 40ms civarı alıyorum ama arada bir bağlantı kopuyor ve bazen 30 saniye boyunca bağlantı kesiliyor. Eğer bu şekilde çevrim içi oyunları oynamayı düşünüyorsan farklı yollar aramanı tavsiye ederim. Ayrıca internet hızı da yavaş, bir şey indirmeye falan çalışırsan geri kalan yerlerde internet hızın 0'a yakın oluyor. Bu 15GB'lık sınıra takılmamak için VPN gibi çalışan bazı uygulamalar var, eğer onları kullanırsan internetini sanki telefondan kullanıyormuş gibi sınırsız kullanabiliyorsun ama güvenilirlik veya yasal durumu hakkında hiç bir fikrim yok. İndirme hızı olarak da kendi denemelerimde bazen 100kb/s gibi yerlerde sürünürken bir anda 6mb/s ile de indirebiliyor. Sonuç olarak altyapı olmaması gibi durumlarda kullanılabilecek hiç yoktan iyidir seviyesinde bir internet. Başka bir sorun olursa cevaplarım.
Hocam ben torrnet üzerinden telefona indirip pc e attıyorum online oyun oynamıyorum .siz kaçıncı aydasınız eğer ben ilk ay kullanıp memnun kalmasam 2.ci ay ücret ödemeden eski tarifeme dönebilir miyim.bide ben 12 ay boyunca mı 335 tl ödiyecem.cevaplarsanız sevinirim paketi alacam .

Hocam ben torrnet üzerinden telefona indirip pc e attıyorum online oyun oynamıyorum .siz kaçıncı aydasınız eğer ben ilk ay kullanıp memnun kalmasam 2.ci ay ücret ödemeden eski tarifeme dönebilir miyim.bide ben 12 ay boyunca mı 335 tl ödiyecem.cevaplarsanız sevinirim paketi alacam .
Tam emin değilim ama 3-4 ay olmuştur herhalde. Memnun kalmasan bile taahhüt yapacağın için eski tarifene geçişte taahhüt ödemen gerekecektir. Aynı şekilde 12 ay taahhüt yapacağın için ekstra bir durum haricinde bir yıl boyunca tarifenin ücretini ödersin. Ben uygulama üzerinden yapmamıştım, altyapı sorunum yüzünden alternatif internet için esnaflara yer sorarken Vodafone bayisine denk geldim, içeri girip konuşunca orada işlemi yaptırdım kısa süre içinde hat aktif oldu. Uygulama üzerindeki ile arasında bazı farklar olabilir onu bilmiyorum. Eğer altyapı sorununun bir çözümü yoksa Superbox vs. yerine tavsiye edebilirim. Ancak istersen oturduğun yerde RedBox, Superbox veya Türk Telekom Magnet (Nedense Türk Telekom müşteri hizmetleri ve ofislerinde çalışan kişiler bu konuda pek bilgili değil, doğru bilgi için üç defa sormam gerekmişti.) kullanıp kullanamayacağını kontrol edebilirsin. Onlar da kablosuz internet alternatifleri ancak detaylarını bilmiyorum. Tarifeyi başlatmadan önce uygulama ve internet üzerinden detaylıca araştırmanı öneririm. Gerekirse Vodafone bayisine gidip oradan bilgi alabilirsin.

Tam emin değilim ama 3-4 ay olmuştur herhalde. Memnun kalmasan bile taahhüt yapacağın için eski tarifene geçişte taahhüt ödemen gerekecektir. Aynı şekilde 12 ay taahhüt yapacağın için ekstra bir durum haricinde bir yıl boyunca tarifenin ücretini ödersin. Ben uygulama üzerinden yapmamıştım, altyapı sorunum yüzünden alternatif internet için esnaflara yer sorarken Vodafone bayisine denk geldim, içeri girip konuşunca orada işlemi yaptırdım kısa süre içinde hat aktif oldu. Uygulama üzerindeki ile arasında bazı farklar olabilir onu bilmiyorum. Eğer altyapı sorununun bir çözümü yoksa Superbox vs. yerine tavsiye edebilirim. Ancak istersen oturduğun yerde Redbox, Superbox veya Türk Telekom Magnet (Nedense Türk Telekom müşteri hizmetleri ve ofislerinde çalışan kişiler bu konuda pek bilgili değil, doğru bilgi için üç defa sormam gerekmişti.) Kullanıp kullanamayacağını kontrol edebilirsin. Onlar da kablosuz internet alternatifleri ancak detaylarını bilmiyorum. Tarifeyi başlatmadan önce uygulama ve internet üzerinden detaylıca araştırmanı öneririm. Gerekirse Vodafone bayisine gidip oradan bilgi alabilirsin.

Hocam paketti aldım şu an telefona 68 GB oyun indiriyorum. Her hangi gibi ekstra ödemem değil mi?

Geri
Yukarı