Volkswagen golf alternatifi araç önerisi

@356280 Ibiza ile Golf arasında ne kadar ağırlık farkı var? Bende 1.5 T-Roc da var, Ibiza ile aynı gidiyor. 1700 devirden sonra çekiyor zaten. Sorun varsa cevaplarım. Motora tek eleştirim rölantisi hafif sarsıntılı, o da 3 silindir olduğundan. Harekete geçince zaten fark yok. Bunu da 4 silindire binince fark ediyorsun. Motor sesini de duymuyorsun. Tüketimi çok düşük. 1.5, 1.0'a göre içiyor bence.

@356280 ıbiza ile golf arasında ne kadar ağırlık farkı var? Bende 1.5 t-roc da var, ıbiza ile aynı gidiyor. 1700 devirden sonra çekiyor zaten. Sorun varsa cevaplarım. Motora tek eleştirim rölantisi hafif sarsıntılı, o da 3 silindir olduğundan. Harekete geçince zaten fark yok. Bunu da 4 silindire binince fark ediyorsun. Motor sesini de duymuyorsun. Tüketimi çok düşük. 1.5, 1.0'a göre içiyor bence.

Ibiza 1065, golf 1300 kg olmasi lazim. 1.0 etsi hizinin yeterli oldugunu soyluyorlar.

Volkswagen Golf'lara bakiyorum, Golf'e alternatif arabalar hangileridir?
Golf 2021 1.5 150'lere bakiyorum.

Arabadan beklediklerim:
Performansli olmasi, ic tasarimi iyi olmasi, otomatik olmasi, golf gibi kucuk arabalara bakiyorum.
Bu saydiklarima uygun bir araba var mi yoksa en iyisi golf almak mi?

Bir sorum daha var, hybrid almak mantikli mi?

Hocam Skoda fabia monte carlo duruş olarak güzel içide fena değil performansını bilmiyorum araştırabilirisniz.

Piyasasi kotu ama bence guzel arac arti olarak 1.5 motorlari cok iyi kaciyor.

Hocam bu t roclardada aynı motormu var yoksa benzermi. Arkadaş troclarada bakabilir güzel araçlar ani hızlanmaları falan müthiş trocun hem SUV tarzında polo ve golf arasında bir araç ama tek eksi yönü benim için içi biraz ufak geldi. Zaten A3, leon, golfün kullandığı MQBA1 platformunda üretilen bir araç troc.

Hocam bu t roclardada aynı motormu var yoksa benzermi. Arkadaş troclarada bakabilir güzel araçlar ani hızlanmaları falan müthiş trocun hem SUV tarzında polo ve golf arasında bir araç ama tek eksi yönü benim için içi biraz ufak geldi. Zaten A3, leon, golfün kullandığı MQBA1 platformunda üretilen bir araç troc.
T-ROC guzel arac ama golf alternatifi kucuk arac baktigindan dolayi onermedim. Ben ayni motor diye biliyorum ama emin degilim. Ayni olsa da bazen sadece ufak yazilimsal farklar olabiliyor.

Geri
Yukarı