VP alırken dolandırıldım

Herkese merhaba, Instagram'da bir hesabı veya alışveriş hesabından 2850 Valorant puanı 129,90 TL diye satın almıştım. Ödeme yöntemi ise IBAN ile havale gerçekleştirdim. Fakat siparişi ettikten sonra fatura ücreti için 94 TL istemiştir. Sordum bu fatura ücreti ne demek oluyor diye... Neymiş efendim bunu biz almıyoruz devlet alıyor, ödeme yapmadan teslimat yapılmaz diye dedi. Bende savunma olarak bu ürünleri satın almadan önce fatura ücreti vesaire bilgiledirmenizi gerekiyor dedim. Bu sefer iade ücreti 87 TL olarak istedi kafayı yedim dolandırıldım resmen. Sonra bu iade işlemi yapmadığınız sürecinde davayı açmak zorundayım dedim, adam beni engellendi. Bu arada adamın gerçek ismi ve IBAN numarası elimde. Bir de adresi elimde olabilir çünkü Instagram sayfasına yazmıştır. Dava açmak için en yakın karakola gitmeden önce sizden tavsiye isterim. Ne yapmalıyım sizce?

Bende böyle bir yerden dolandırıldım. Geçmiş olsun.

İlk önce cevaplarınız için teşekkür ederim bu kaybettiğimi paraları CS:GO'daki kasaları satarak kazanmıştım. Boş verebilirim de IBAN numaram başkası eline geçti ne yapmalıyım?
Boş verme hakkını ara. Savcıyla görüş soruşturma açarsa arabulucu ayarla sen para iste artık kaç bin lira istersen. Suç suçtur parasına bakılmaz. 1 tl de dolandırılsan suç 1 milyon da dolandırılsan suç.

Böyle sayfaların dolandırıcı olduğunu herkes biliyor neredeyse, benim blog konum bile var konu hakkında. Geçmiş olsun, gerekli deliller varsa şikayet edilebilir.

Sazan avlama hesabına takılmışsınız hocam, arkadaşım galiba aynı hesaptan skinli hesap alırken dolandırıldı. Hesabın adı neydi tam olarak? Geçmiş olsun bu arada kendi isteğiniz ile attığınız için hiç bir işlem yapılmaz.

Çok haklısınız hocam.
Screenshot_2023-03-09-20-27-26-69_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg

Adamın iade yapacağıyla ilgili herhangi bir yerde bilgi vermişmi alınan ürün 30 gün içinde iadesi yapılabilir vs.
Hayır bilgi vermedi.

Geri
Yukarı