VPN olmadan yasaklı sitelere girebiliyorum

Ben hala girebiliyorum, işin içinde bir bit yeniği yoktur umarım.
Dostum merhaba aynı sorunu ben de yaşıyorum. D-Smart internet ile Wi-Fi ağına bağlı olan her cihazımız yasaklı sitelere girebiliyor. Ama mobil veri açtığımız zaman girmiyor. Benim de DNS ayarım vs. otomatikte Google falan yaptığım zaman yine giriyordu ama otomatiğe alıp bıraktım öylece. Modem arayüzümde de bir sorun yoktu. Ama DNS leak test yapınca İsviçre'de çıktı mesela. Sen de deneyebilir misin? Spoofing olma ihtimali baya korkutuyor beni.

Edit: Ben Chrome ayarlarından güvenli DNS seçeneği kapatınca vs. de girebiliyorum. İSS seçtiğim zaman da girebiliyorum. Sende durum nasıl?

Dostum merhaba aynı sorunu ben de yaşıyorum. D-smart internet ile Wi-Fi ağına bağlı olan her cihazımız yasaklı sitelere girebiliyor. Ama mobil veri açtığımız zaman girmiyor. Benim de DNS ayarım vs. otomatikte Google falan yaptığım zaman yine giriyordu ama otomatiğe alıp bıraktım öylece. Modem arayüzümde de bir sorun yoktu. Ama DNS leak test yapınca İsviçre'de çıktı mesela. Sen de deneyebilir misin? Spoofing olma ihtimali bayağı korkutuyor beni.

Edit: Ben Chrome ayarlarından güvenli DNS seçeneği kapatınca vs. de girebiliyorum. ISS seçtiğim zaman da girebiliyorum. Sende durum nasıl?

Dediğiniz gibi DNS leak Test'ten extended test yapınca İsviçre çıkıyor ancak zaten söylediğim gibi Google DNS kullanıyorum çok yüksek ihtimalle bunla alakalı bir durum. Ayrıca normal test yapınca Türkiye çıkıyor zaten çok uzun süredir VPN'siz yasaklı sitelere giremiyorum.

Bugün fark ettim, malum vakitlerde yasaklı sitelere girmeyi denedim ve gariptir ki yasaklı sitelere giriş yapabiliyordum. Sebebi ne olabilir? İçime bir kuşku düştü. IP adresimi kontrol ettim Türkiye'de gözüküyordu. Bazı antivirüs yazılımları ile tarama yaptım bazı şeyleri sildiler. Beni bu konuda aydınlatmanızı bekliyorum, teşekkürler.

Avast VPN'yi indir IP veya adresini gizlersin.😀😀
Avast VPN'yi indir IP veya adresini gizlersin.😀😀

Hatta değiştirebilirsin.

Son düzenleme:
Bugün fark ettim, malum vakitlerde yasaklı sitelere girmeyi denedim ve gariptir ki yasaklı sitelere giriş yapabiliyordum. Sebebi ne olabilir? İçime bir kuşku düştü. IP adresimi kontrol ettim Türkiye'de gözüküyordu. Bazı antivirüs yazılımları ile tarama yaptım bazı şeyleri sildiler. Beni bu konuda aydınlatmanızı bekliyorum, teşekkürler.

Eski bir konuyu hortlatmak istemiyorum ama bende aynı sorunu yaşıyorum sorunu çözebildinizmi çözdüyseniz nasıl çözdünüz.

Kendiliğinden çözüldü. Bence problem olarak görme, artık öyle olmadığını fark edince moralim bozulmuştu :D

Yani bende çok takmak istemiyorum ama bende olan şey virüse benziyor resmen başka katıldığım wifileride etkiliyor. Dün yaşadım bu olayı. Olaydan sonra başka bir Wi-Fi'ya bağlandım o girmiyordu yasaklı sitelere test ettiğim zaman ama bir süre sonra tekrar test ettim (3 4 saat sonra) o da girmeye başladı yasaklı sitelere sonra DNS önbelleğini temizledim öyle düzeldi kendi internetimde temizlediğimde işe yaramadı ama cidden garip durumlar yaşıyorum DNS spoofingden korkuyorum onu da nasıl önlerim veya test ederim çözemedim.

Yani bende çok takmak istemiyorum ama bende olan şey virüse benziyor resmen başka katıldığım wifileride etkiliyor. Dün yaşadım bu olayı. Olaydan sonra başka bir Wi-Fi'ya bağlandım o girmiyordu yasaklı sitelere test ettiğim zaman ama bir süre sonra tekrar test ettim (3 4 saat sonra) o da girmeye başladı yasaklı sitelere sonra DNS önbelleğini temizledim öyle düzeldi kendi internetimde temizlediğimde işe yaramadı ama cidden garip durumlar yaşıyorum DNS spoofingden korkuyorum onu da nasıl önlerim veya test ederim çözemedim.
Hiç bir bilgim yok, şüphelenmekte haklı olabilirsin. İstersen internet sağlayıcınla görüşme sağlayabilirsin.

Sağladım ama normal gözüküyor dediler DNS ile ilgili sıkıntıları biz halledemeyiz bilgisayarcıya sorun dediler tatmin olamadım aldığım cevaptan.

Gerçekten konuya çok uzağım, benim bir süre sonra geçmişti. İsterseniz bir süre daha bekleyin çözüm alamazsanız konu üzerine daha çok düşmenizi öneririm sanırım DNS zehirlenmesi tehlikeli bir durumdu.

Gerçekten konuya çok uzağım, benim bir süre sonra geçmişti. İsterseniz bir süre daha bekleyin çözüm alamazsanız konu üzerine daha çok düşmenizi öneririm sanırım DNS zehirlenmesi tehlikeli bir durumdu.

Hem müşteri temsilcisi ile yeniden görüşeceğim hem de bilgisayarcıya gitmeyi deneyeceğim en kötü ISS ve modemi değiştireceğim o zaman çözülür herhalde.

Geri
Yukarı