VS Code'da terminal PowerShell'de kaldı

Emre2604

Decapat
Daha fazla  
Baslıkta gordugunuz gıbı termınal PowerShell'de kaldı. Python'a cevıremıyorum, yardım eder misınız?

image.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Baslıkta gordugunuz gıbı termınal PowerShell'de kaldı. Python'a cevıremıyorum, yardım eder misınız?

Eki Görüntüle 2183656
Terminali Python yapmıyorsun zaten? Python shell açacaksan py yada python yazman yeterli. Python'da yazdığın uygulamayı çalıştıracaksan, py dosyaadi.py ile çalıştırıyorsun zaten.

Terminali Python yapmıyorsun zaten? Python Shell açacaksan py ya da python yazman yeterli. Python'da yazdığın uygulamayı çalıştıracaksan, py dosyaadi.py ile çalıştırıyorsun zaten.

Terminali Python yapmıyorsun zaten? Python Shell açacaksan py ya da python yazman yeterli. Python'da yazdığın uygulamayı çalıştıracaksan, py dosyaadi.py ile çalıştırıyorsun zaten.

İzledıgım adamda Power shel yerıne Python yazıyor adım yaptıklarının aynısını yapıyorum bende olmuyor orası PS oldugundan dolayımı oyle oluyor diye bakmak ıstedım orayı hiç degıstıremedım

İzledigim adamda PowerShell yerine Python yazıyor...

VS Code'da bir Python scriptini sağ üstteki çalıştırma butonuyla çalıştırdığınızda:

1714650339448.png

VS Code otomatik olarak "Python" isminde yeni bir terminal açar ve gireceği komutları orada girer:

1714650368145.png

İsmi farklı yani sadece, bildiğim kadarıyla powershell terminalinden farkı yok. F2 ile ya da sağ tık menüsünden "Rename" seçeneğiyle terminal ismini değiştirebiliyorsunuz:

1714650521644.png

Yeni konular

Geri
Yukarı