Vücut geliştirirken ne kadar kas kütlesi kazanılabilir?

Yaklaşık 1 ay sonra sınavlar bittikten sonra spor salonuna yazılacağım. Şu anlık evde şınav çekip mekik yapıyorum yeterli ekipman olmadığından. Kas kütlesi kazanmak için bulk a girmek lazım diyorlar. Skinny fat bir vücuda sahibim kilo alınca yağda alacağım yüzüm tombul tombul olacak şu an yüzümde neredeyse yağ yok.

Bu bulk işini temiz yaparsam makro falan sayıp en minimum şekilde yağ kazanıp maksimum kas kazanma hedefim olursa (genetik ortalama dersek) ne kadar kas kütlesi kazanabilirim? Şu an 174 63 kiloyum bunu kaç kilo yapıp yağları vermem lazım? 3 ayda ne kadar kazanabilirim kas kütlesi olarak? Yüksek kas kütlesi tahmini ne kadar sürer? Bu işin uzun sürceğini biliyorum zaten en az 2 sene yapmayı düşünüyorum. Fakat yağlı olma kısmı kötü oluyor ondan soruyorum minimum sürede maksimum kas kütlesi için. Yardımcı olursanız sevinirim.

İlk zamanlar kas gelişimi daha hızlı olur ortalama erkekler 8-12 kg kas kütlesi kazanabiliyor spor ile 1 yıl da %100 doğru bilgi mi net bir şey diyemem çoğu kaynak bunu söylüyor.
Bulka girmek kas kütlesi değil kütle kazanmak içindir aynı zaman da yağlanırsın bulk da.

Ne içini yok. Uzun bir süreç.
Hocam yanlış anladınız hangi soruya cevap verdiğini anlamadım alttaki arkadaş açıklamış zaten. Bu sporu zaten 2 yıl yapacağım sadece maksimum verim istiyorum.

İlk zamanlar kas gelişimi daha hızlı olur ortalama erkekler 8-12 kg kas kütlesi kazanabiliyor spor ile 1 yıl da %100 doğru bilgi mi net bir şey diyemem çoğu kaynak bunu söylüyor.
Bulka girmek kas kütlesi değil kütle kazanmak içindir aynı zaman da yağlanırsın bulk da.
Sağolasın yanlış biliyormuşum 😀

Geri
Yukarı