VX229H Mİ VK228H VN247H MI?

g100

Kilopat
Yer
Türkiye, Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar siz bu üç monitörden birini alsanız hangini alırdınız ? VK228H olanda kamera var ama hdmi kablosu yok ekstradan para ödediğinde diğer monitörlerle fiyat farkı az kalıyor. VX229H ise ips-led ve bu oyunlarda nasıldır tepki süresi 5 ms ama herkes düşük diyor. VN247H ise 1 ms tepki süresi var ama başka bir özelliği yok benim için de tepki süresi önemli değil benim düşüncem vx 229h ama bu ips-led hayal kırıklığı yaşatır mı ? Tepki süresi ikisinin aynı biri farklı ama ips ekranlar yavaş gösterir diyor sizce hangisi ?

Hocam anladığım kadarı ile profesyonel bir oyuncu değilsin. Hem ekonomik hem fonksiyonel bir monitör arıyorsun bu yazdığın monitörler arasında en güzel seçim bence senin için VX229H olur.

Nedeni tepsi süresi açısından bakarsak tam profesyonel bir oyuncu olmadığın için 1 ms ile 5 ms nin çok büyük bir etken olacağını düşünmüyorum, o yüzden tek artısı tepsi süresi ve ekran büyüklüğü olan vn247h ı eleriz, vx229h ile vk228h arasında ki farklar ise vx229h ın görme açısı 178°(H)/178°(V) iken vk228h ın görme açısı 170°(H)/160°(V)dır. Onun dışında kutu içeriği vx229h ın daha güzeldir.

Ekstradan 2 hdmi ve 1 HDMI-to-DVI kablosu bulunmaktadır. Yani vk228h ı seçmen için bir sebep yoktur. IPS ekran konusuna gelince malum bildiğin gibi ıps ekranlarda kalitelerine göre ayrılmaktadır. Asus vx229h ta en kaliteli monitörlerinde kullanmakta olduğu AH-IPS ekranı kullanmıştır.

Yani ıps ekran konusunda tereddütün olmasın. Gözün kapalı alabilirsin. Aşağıdaki linkte sana yardımcı olabilir.
https://www.asus.com/Compare/

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki tepki sürelerine baktığımda Gray to gray 5ms yazıyor bu gerçek tepki süresi midir_ Yoksa sadece gri tonlarında mıdır ? Vn 247' in tepki süresi GTG 1ms yazıyor bu monitörde' mi sadece gri tonlarında böyle ?
Son olarak vn 247 'in içinden hdmi to hdmi çıkıyor mu? :D Çok saçma sorular sordum ama aklımda soru kalmamasını istiyorum.

En güzelini yapıyorsun hocam aklına takılanı sormakla :) VN247H'ın kutusundan hdmi to dvi kablosu çıkar hdmi to hdmi çıkmaz.GTG yi sana açıklayayım.şimdi bu üretilen monitörlerin tepkime süresi ölçülürken iki farklı test şekli vardır birisi grey to grey diğeri ise black-white-black tir.Genelde firmalar grey to grey i seçtikleri için şu anda o ölçüm çeşidi kullanılıyor yani griden griye geçiş aşamalarına bakılarak test yapılıyor hangi yöntemle tepki süresinin ölçüldüğünü belirtmek içinde onu parantez içerisinde belli ediyorlar.sizin anladığınız gibi sadece gri renkteki tepki süresi değil yani o hocam.

Peki bir sorum daha olacak yatmadan ben ekstradan hoparlör almayacağım, dvi to hdmi kablo ile ses aktarabilir miyim yani monitörün üzerindeki hoparlörü kullanmak için illa hdmi to hdmi mı gerekli? Sonra bir daha 30 tl çıkarmayalım keseden :) Yoksa dvi-hdmi ses aktarmıyorsa yeşil olan ses kablosu alarak onla halledebilir miyim?

Çok iyi bilmiyorum onu ama büyük ihtimalle ekran kartına bağlı o durum. Eğer ekran kartında dahili ses kartı varsa, bu dahili ses kartı aktif dvi-hdmi dönüştürücüleri ile sesi taşıyabiliyor ama sen yinede bir araştır derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynamak için alacaksan 1ms olması nedeni ile VN247H' yi tercih etmen gerekiyor. Yok ben öyle çok oyun oynamıyacağım diyorsan VX229H' yi tercih edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı