W11 yüklü bilgisayarda sadece belli uygulamalara ve web erişimine izin verme

Tarum980

Hectopat
Makaleler
4
Selam arkadaşlar. Yakın zamanda misafirlerimiz gelecek. 4 tane 7 ile 9 yaşında çocukta olacak içlerinde. Yaklaşık 2 hafta kalacaklar. Geldiklerinde hepsi PC başına oturmak isteyecekler. Yüklü uygulamalar ve ağır oyunları, Chrome ve mail gibi uygulamalara erişmelerini istemiyorum. Sadece birkaç basit oyun ve web'de gezinip YouTube'ta video izlemelerini istiyorum. PC'de başka bir şey görünmesini istemiyorum. Bunun için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dual boot yapma şansınız varsa Windows 10 LTSC falan kurabilirsiniz. Uygulama yüklemezsiniz, kendi kendilerine kendi tarayıcılarında gezinirler. Hiç bir oyununuza da erişemezler. Bence en mantıklı çözüm bu. Şahsen ben bilmiyorum ama illa ki oyunları ve uygulamaları falan kilitleyen farklı bir uygulama vardır etrafta, bilemiyorum.

Selam arkadaşlar. Yakın zamanda misafirlerimiz gelecek. 4 tane 7 ile 9 yaşında çocukta olacak içlerinde. Yaklaşık 2 hafta kalacaklar. Geldiklerinde hepsi PC başına oturmak isteyecekler. Yüklü uygulamalar ve ağır oyunları, Chrome ve mail gibi uygulamalara erişmelerini istemiyorum. Sadece birkaç basit oyun ve Web'de gezinip YouTube'ta video izlemelerini istiyorum. PC'de başka bir şey görünmesini istemiyorum. Bunun için ne yapmalıyım?

Bulut tabanlı Windows 11 Pro SE kur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dual boot yapma şansınız varsa Windows 10 LTSC falan kurabilirsiniz. Uygulama yüklemezsiniz, kendi kendilerine kendi tarayıcılarında gezinirler. Hiç bir oyununuza da erişemezler. Bence en mantıklı çözüm bu. Şahsen ben bilmiyorum ama illa ki oyunları ve uygulamaları falan kilitleyen farklı bir uygulama vardır etrafta, bilemiyorum.
Oyun oynasınlar. Ama hafif oyunlar. Çocuklar sonuçta..

Bulut tabanlı Windows 11 Pro SE kur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzliycem. teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı