WD 7200rpm HDD için 90 MB/s hız normal mi?

Solid state disk (SSD)’lerin 300-600 MB/s okuma yazma verdiğine bakarsak HDD’nin 90MB/s değeri gayet normal bence.
Aldığın WD HDD’nin serisini de söylersen daha iyi bir yorum yapılabilir.

Şimdi aklıma şu yüzden takıldı sevgili dostum daha eski seagate harddisklerim var ve 160/170 MB/s değerlerini veriyor aynı programda o yüzden harddiskin serisi wdc wd5000avcs
Hatta hızdan ziyade şöyle bir problem yaşıyorum bir uygulamaya tıkladığımda çok geç açılıyor ama kapatıp tekrar açınca aşırı hızlı

Son düzenleme:
Şimdi aklıma şu yüzden takıldı sevgili dostum daha eski Seagate harddisklerim var ve 160/170 MB/s değerlerini veriyor aynı programda o yüzden harddiskin serisi WDC WD5000AVCS.
Hatta hızdan ziyade şöyle bir problem yaşıyorum bir uygulamaya tıkladığımda çok geç açılıyor ama kapatıp tekrar açınca aşırı hızlı.

Sahip olduğunuz hdd'nin cache denilen önbellek boyutu küçüktür. HDD programı ilk açılıştan sonra o hafızada tutar. Sahip olduğunuz HDD 8MB-16MB cache boyutuna sahipse ise sizin durum gözlemlebilir. Günlük kullanım için 32+MB daha çok iş görür.

WD 3,5 hocam bu nasıldır? Oyun için iş görür mü?

Fazlasıyla görür, 64MB önbellek, 7200RPM dönüş hızı, 1TB hafıza daha ne olsun? :D
Yalnız hatırlatayım bilgisayarınız laptop ise 2.5inçlik bir HDD bakmanız gerekiyor. Şu an baktığınız 3.5inçlik versiyon, masaüstü bilgisayarlar için uyumlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı