WD Green 120 GB SSD Isınma Sorunu

Cihan Yüce

Kilopat
Yer
İnegöl
Daha fazla  
İçerisine dosya kopyalarken SSD 60 dereceye kadar ulaştı bu normal mi sizce ? Boşta 40 derece civarı geziyor. Kopyalama bittikten sonra 47 falan oldu.

https://www.wdc.com/content/dam/wdc/website/downloadable_assets/tur/spec_data_sheet/2879-800083.pdf
Çalışma sıcaklıklarının 0 ile 70 derece arası olduğu gösterilmiş. Normal görünüyor.

İsterseniz yazılım ile de kontrol edebilirsiniz.
Yazılım ve Donanım Programı İndirmeleri | WD Desteği
Bu yazılım ile kontrol ettim normal diyor sıcaklık için. HDD ile kopyalama yaparken 50'yi bile görmüyor sıcaklık.
Dark f40 kasa kullanıyorum hava akışı normal denilebilir diğer bileşenler aşırı derecede ısınmıyor. 3.5 inç HDD yerim kalmadığı için bir HDD boşta duruyor görüntü kirliliğini kapatmak için üzerine sünger tarzı bir şey yerleştirdim ama SSD'ye temas etmiyor ve SSD'nin hemen yanında fan var.

Kışın 15-20 derece. Şuan ise 20-30 derece arası gidip geliyor sıcaklığı. O kadar yüksek olmaması lazım. Bendede aynı SSD var.

3 tane farklı SSD var şu an sistmimde takılı. 3'ü de 40-50 derece arası çalışıyor. İşlem yaparken 50-55 derece oluyor. Ama havalar çok sıcak şu an. M2 SSD'lerin 90 derecelere çıktığını da düşünürsek, SATA SSD'lerin de bu değerlerde çalışmasında anormal bir durum yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı