Web programlama için program önerisi

sahin2814

Centipat
Merhaba, web programlama öğreniyorum, kendimi bayağı geliştirdim ama şimdiye kadar kod yazmak için Visual Studio Code kullanıyordum. Bu programdan bıktım resmen, web programlama için hiç uygun değil. Dreamweaver kullanmak istiyorum ama Windows 10 istiyor. Dreamweaverin alternatifi olan bir program önerebilir misiniz?

Kullandığım diller: CSS3, JS, PHP ve HTML5.

Web programlama için hiç uygun değil mi? Asıl amacı o zaten ve çoğunluk onu kullanıyor. Beğenmediğiniz veya eksik gördüğünüz kısımları eklentiler ile kapatabilirsiniz.

Öneri olarak, WebStorm önerebilirim. PhpStorm'a da bakabilirsin.

Gerekli eklentiler ile en uygun ortamlar Jet Brains'in Web Storm'u ve VS CODE'dur. Daha iyisi yok. Hata edersin dostum.

Web programlama için hiç uygun değil mi? Asıl amacı o zaten ve çoğunluk onu kullanıyor. Beğenmediğiniz veya eksik gördüğünüz kısımları eklentiler ile kapatabilirsiniz.

Mesela, dreamweaver gibi uygulamalarda sayfanın tasarım kısmını göre biliyoruz. Böylelikle, sayfanın kaba inşaatını önceden yapıp sonradan özelliklerini (renk, font vb.) Ekleye biliyoruz. Visual Studio Code de böyle bir şey yok. Oluşturduğum divleri falan görmem için illa özelleştirmem gerek. Bu da sayfanın yapım sürecini bozuyor.
Gerekli eklentiler ile en uygun ortamlar jet Brains'in web Storm'u ve VS Code'dur. Daha iyisi yok. Hata edersin dostum.

Peki, önerebileceğiniz eklentiler var mı? Şu an standart kullanıyorum. Eklenti falan yok.

Dreamweaver ile VS Code'un alakası yok zaten. Ayrıca sizin Dreamweaver ile yapmak istediğiniz işlem web programlama değil. PHP için PhpStorm en iyilerden birisi, ücretsiz IDE alternatifi VS Code'da çok fazla kullanılıyor.

Visual Studio Code de böyle bir şey yok.

Olmaması normal çünkü VS Code amacı Front-End kodlama değil.

Ben bunları kullanıyorum. Bunları eklenti olarak VS CODE'a ekle. Sonra teşekkür edersin :) Bazıları tema onları yüklemek zorund adeğilsin.
Ekran Resmi 2021-09-09 22.04.13.png
Ekran Resmi 2021-09-09 22.04.19.png
Ekran Resmi 2021-09-09 22.04.26.png

Merhaba, web programlama öğreniyorum, kendimi bayağı geliştirdim ama şimdiye kadar kod yazmak için Visual Studio Code kullanıyordum. Bu programdan bıktım resmen, web programlama için hiç uygun değil. Dreamweaver kullanmak istiyorum ama Windows 10 istiyor. Dreamweaverin alternatifi olan bir program önerebilir misiniz?

Kullandığım diller: CSS3, JS, PHP ve HTML5.
Bu arada eğer bu konuyu buraya açıyorsan, sana dost tavsiyesi Google kullanmayı iyi öğren.
Kendini geliştirdiysen bunları biliyor olman lazımdı.

Bu arkadaş iki programın tamamen aynı amaçla geliştirildiğini zannediyor sanırım. :)

Canın neyi istiyorsa onu kullan, ileride mutlaka anlarsın neyin ne olduğunu.

Ben bunları kullanıyorum. Bunları eklenti olarak VS Code'a ekle. Sonra teşekkür edersin :) bazıları tema onları yüklemek zorund adeğilsin.Eki Görüntüle 1161956Eki Görüntüle 1161957Eki Görüntüle 1161958

Bu arada eğer bu konuyu buraya açıyorsan, sana dost tavsiyesi Google kullanmayı iyi öğren.
Kendini geliştirdiysen bunları biliyor olman lazımdı.

Visual code eklentilerini kullanmak istemedim ilk başlarda. Çünkü, eklentilerin ne işe yaradığından bir haberim yoktu. Öylede devam ettim eklentisiz falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı