Web sitesi tasarladıktan sonraki işlemler nelerdir?

bymaskeli53

Femtopat
Daha fazla  
Web sitesi tasarlamakla ilgili birkaç sorum var.
1-HTML-CSS öğrendim. Ve bizim küçük iş yerimiz için bir websitesi tasarlamayı düşünüyorum. İçerisinde ürün tanıtımları telefon numaraları vs. olan. Sitenin tasarımını yaptıktan sonra ücretsiz bir şekilde host ve domain işlemi oluyor mu? Eğer olmuyorsa nerelerden almam ve ne kadar ücret ödemem gerekiyor?
2-Wix'le site tasarlamak kod bilgisii gerektirmiyor mu yani bir formu direkt alıp sayfanın istediğimiz kısmına yerleştiriyoruz, o da onu kod şekline getiriyor yoksa başka bir şekilde mi işliyor.
3-Ben eğer bu siteyi tasarlarsam çok estetik olmamakla beraber bir site tasarlarsam sizce hangi yolu izlemeliyim. Wix'le ücretli tasarımlar mı yoksa kendim daha sade ama ücretsiz geliştirmelerim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Site statik basit bir site olacağından düşük performanslı ucuz bir hosting yeterli olacaktır, bilindik firmadan olması önemli. Domain .com için bilindik firmalarda yaklaşık 5$.

Wix hiç kullanmadım fakat ücretsiz versiyonunda sitede wix reklamları mevcut diye biliyorum.

1-Tamamen ücretsiz host ve domain olacağını zannetmiyorum ama bazı firmalar 1-2 aylığına ücretsiz host ve domain veriyorlar.
2-Wix'te çok bir kod bilgisine gerek yok, sürükle bırak,tema seçiyorsun ve sürükle bırak işlemleri yapıyorsun.
3-Sana kalmış.

Sitede değişiklik yapacağın zaman kodlarda değişiklik yapman gerekecek o yüzden bir CMS sistemini barındıran Webflow'a bakabilirsin. Tasarımını kod yazmadan sürükle bırak ile web sitesi haline getirebilirsin ve arama motorları tarafından da tanınır.

Son düzenleme:
Arama motorları HTML ve CSS ile oluşturulan statik siteleri tanıyamazlar ve sitede değişiklik yapacağın zaman kodlarda değişiklik yapman gerekecek o yüzden bir CMS sistemini barındıran Webflow'a bakabilirsin. Tasarımını kod yazmadan sürükle bırak ile web sitesi haline getirebilirsin ve arama motorları tarafından da tanınır.
Neden tanınmaz hocam? Tanınmak için ne eklenmesi gerekir el yapımı koda?

Neden tanınmaz hocam? Tanınmak için ne eklenmesi gerekir el yapımı koda?
SEO açısından uygun yazılabilir ancak güncelleme az olduğu için daha doğrusu içerik eklemek için kodda değişiklik yapması zamanla arama motorlarında düşüş yaşanması olasıdır.

Dinamik sitelerdeki kodlama “SEO” açısından daha uygun hale getirilerek tasarlanabilir. Yazılan bloglar, meta tagleri (description, keywords, title), sosyal medya bağlantıları ve paylaşımları sitenizin arama motorlarında yükselmesine yardımcı olur.

SEO açısından uygun yazılabilir ancak güncelleme az olduğu için daha doğrusu içerik eklemek için kodda değişiklik yapması zamanla arama motorlarında düşüş yaşanması olasıdır.

Dinamik sitelerdeki kodlama “SEO” açısından daha uygun hale getirilerek tasarlanabilir. Yazılan bloglar, meta tagleri (description, keywords, title), sosyal medya bağlantıları ve paylaşımları sitenizin arama motorlarında yükselmesine yardımcı olur.
Tamamdır hocam. Çok teşekkürler.

Arama motorları HTML ve CSS ile oluşturulan statik siteleri tanıyamazlar

Neden tanımasınlar? Yıllar önce daha az bilgi sahibi iken sadece HTML ve CSS ile (statik) bir ton site yapıp sattım. Hala da yürürlükte olanlar var. Bazı kelimelerde SEO açısından 1. kelimede olan bile var.

Şu anda PHP olarak yönetici paneli olan dinamik siteler oluşturuyorum, daha kolay ekleme, güncelleme ve silme işlemi yapıp siteyi güncel tutuyorum ama bahsettiğiniz gibi arama motorları statik bir internet sitesini de tanır.

Yanlış bilgilendirme yapmayın.

Geri
Yukarı