Web tasarım yönelmeye değer mi?

MidI0ck

Kilopat
Daha fazla  
1. sınıftayım kendimi geliştirmek istiyorum. Yer yer farklı dillerle uğraştım ama profosyonelleşmedim. Şimdiyse web tasarıma bir yönelme isteği geldi ama yapay zekayla birlikte bu alanın durumu nasıldır? Fullstack çalışmak istiyorum, sağlam bir roadmap paylaşabilecek var mıdır? Sektörde genel olarak yer edinebilmeye de uygun.

@Ecmel

1. sınıftayım kendimi geliştirmek istiyorum. Yer yer farklı dillerle uğraştım ama profosyonelleşmedim. Şimdiyse web tasarıma bir yönelme isteği geldi ama yapay zekayla birlikte bu alanın durumu nasıldır? Fullstack çalışmak istiyorum, sağlam bir roadmap paylaşabilecek var mıdır? Sektörde genel olarak yer edinebilmeye de uygun.

@Ecmel

Web tasarım copy paste olmaz öncelikle yapay zeka ile de kullanmanı önermem.HTML ile başlayıp CSS daha sonra JavaScript daha sonra da PHP ile bitirmeni öneririm. Öncelikle WordPress'i daha sonra hosting ve domain gibi kavramları öğren. Daha sonra backend ve frontend kavramlarını incele.HTML ile ilgili BTK Akademi'deki bütün dersleri tamamla. Tamamlarken hepsi için tek tek deneme yap ve hepsini bir yerde depola. Daha sonra aynısını CSS içinde uygula. Ayrıca bu süre zarfında boş kaldığın saatlerde YouTube'dan chtml eğitim videoları veya CSS videoları izle. CSS için Bootstrap'ı incele Bootstrap'ı göm iyice öğren. Daha sonra JavaScript'e geç aynı tarifeyi uygula. En son ek olarak PHP öğren işine çok yarayacak. En son olarak öğreniminin sonunda biraz uğraş ve bütün öğrendiklerin ile profesyonel bir ödeme sayfalı bir web sitesi yapıp bizim ile paylaş.

Web tasarım çok sığ bir kavram. WordPress'de 2 eklenti kurmaya da Web tasarım denildiği gibi karmaşık yazılımlara da Web tasarım deniliyor. Öncelikle Web uygulamaları ve Web tasarımı ayrı tutarak başlayabilirsin.

Web alanı, çok karmaşık bir alan. Bir sürü dil, bu dillerin de bir sürü Framework'ü var. Fakat çok zevklidir ancak fullstack olman için minimum 5 yıl veriyorum sana.

Web tasarım copy paste olmaz öncelikle yapay zeka ile de kullanmanı önermem.HTML ile başlayıp CSS daha sonra JavaScript daha sonra da PHP ile bitirmeni öneririm. Öncelikle WordPress'i daha sonra hosting ve domain gibi kavramları öğren. Daha sonra backend ve frontend kavramlarını incele.HTML ile ilgili BTK Akademi'deki bütün dersleri tamamla. Tamamlarken hepsi için tek tek deneme yap ve hepsini bir yerde depola. Daha sonra aynısını CSS içinde uygula. Ayrıca bu süre zarfında boş kaldığın saatlerde YouTube'dan chtml eğitim videoları veya CSS videoları izle. CSS için Bootstrap'ı incele Bootstrap'ı göm iyice öğren. Daha sonra JavaScript'e geç aynı tarifeyi uygula. En son ek olarak PHP öğren işine çok yarayacak.
Açıkçası AI kullanımını sadece planlama sürecinde kullanırım bunun dışında AI pek kullanmıyorum. Yapay zeka açısından sorduğumda alanın geleceğiyle ilgili biraz sormuştum. Katkılarınız için çok sağ olun hocam. Wordpress ile daha önce site kurdum. Hosting ve Domain nedir biraz biliyorum ama tam anlamıyla yüzde yüz hakimim diyemeyeceğim.

Web tasarım copy paste olmaz öncelikle yapay zeka ile de kullanmanı önermem.HTML ile başlayıp CSS daha sonra JavaScript daha sonra da PHP ile bitirmeni öneririm. Öncelikle WordPress'i daha sonra hosting ve domain gibi kavramları öğren. Daha sonra backend ve frontend kavramlarını incele.HTML ile ilgili BTK Akademi'deki bütün dersleri tamamla. Tamamlarken hepsi için tek tek deneme yap ve hepsini bir yerde depola. Daha sonra aynısını CSS içinde uygula. Ayrıca bu süre zarfında boş kaldığın saatlerde YouTube'dan chtml eğitim videoları veya CSS videoları izle. CSS için Bootstrap'ı incele Bootstrap'ı göm iyice öğren. Daha sonra JavaScript'e geç aynı tarifeyi uygula. En son ek olarak PHP öğren işine çok yarayacak.

Programcılık, Web Programlama ve Tasarımı hakkında hiçbir şey bilmiyorsun.

Web tasarım çok sığ bir kavram. WordPress'de 2 eklenti kurmaya da Web tasarım denildiği gibi karmaşık yazılımlara da Web tasarım deniliyor. Öncelikle Web uygulamaları ve Web tasarımı ayrı tutarak başlayabilirsin.

Web alanı, çok karmaşık bir alan. Bir sürü dil, bu dillerin de bir sürü Framework'ü var. Fakat çok zevklidir ancak fullstack olman için minimum 5 yıl veriyorum sana.
Hocam sektörde kendi yerinizi nasıl bulmuştunuz? Ben kaybolmuş hissediyorum açıkçası çok ve acilen bir alana yönelmeliyim gibi hissediyorum.

Programcılık, Web Programlama ve Tasarımı hakkında hiçbir şey bilmiyorsun.
Hocam tartışma bazında değil de nerelerin yanlış,eksik olduğunu iletirseniz ve düzeltirseniz benim için daha faydalı olabilir.

Günümüzde kolay hiçbir şey yok. Katkılarınız için sağ olun. İyi web tasarımcı olmak için gerçek roadmap nedir? Nereden başlanmalı?
İlk etapta HTML CSS JS üçlüsünü temel olarak çok iyi bilmeniz gerek. Daha sonra tasarım kısmında Bootstrap gibi bir CSS frameworkü kullanın, basit tasarımlarla layoutlarla başlayın.
Saf CSS ve Bootstrap ile site tasarımlarını sıkıntısız yapmaya başladığınız zaman bir front end teknolojisine geçersiniz.

Geri
Yukarı