WhatsApp'dan cinsel içerikli mesaj atılan kişi dava açarsa ne yapabilir?

Emirhanbaba31

Femtopat
Daha fazla  
Sahibinden.com üzerinden bir kulaklık almak için birisi ile iletişime geçtim, sitede telefonu yoktu o yüzden sadece uygulama üzerinden mesajlaştık ve mesajlara cevap vermesi 1 2 saat sürüyordu, öyle böyle anlaştık ben seni arayacağım dedi aramadı. Ben numaramı bıraktım tekrar tekrar yazdım dönmedi(saat 12 de konuştuk saat 21 de hala yazıyordum) dışarı çıkıp herhangi bir teleofncudan basit bir kulaklık aldım tam eve geldim bana yazmaya başladı, uyuzluk olsun diye ben de ona cevap vermedim bir daha yazdı ben de engelledim. Sonra bana WhatsApp'dan şöyle yazdı:( Dostum almayacaksan almıyorum de. İnsan yemiyoruz engellemek ne demek oluyor? Soran sensin almak isteyen sensin şu yaptığın ayıptır. 10 bin lira da versen bu saatten sonra satmam sana.) Tabii bunu görünce çılgına döndüm ona bana yaptığı davranış yüzünden bu ürünü kimseye satamayacğını söyledim WhatsApp stickerlarımdan birisini attım (adamın birinin pantolonu yırtılıyor ve cinsel organı sallanıyor) tabii bundan sonra adam çılgına döndü ve beni hem polise şikayet edecekmiş hem de mahkemeye verecekmiş özür de kabul etmiyormuş, bilmiyorum bu yaptığım evet uygunsuz ama o anki sinirle oldu. GIF'i sildim erkan görüntüsü almış (bence yalan) şikayet edeceğini sanmıyorum bu adam mesaj yazmaya bile üşeniyor ama diyelim ki beni şikayet etti ne olacak?

Büyük ölçütte bir şey olacğını sanmıyorum. Rahat olabilirsiniz.

Seni korkutmaya. Alışıyor böyle bir şeyle mahkemede en fazla para cezası alırsın tabii adam gidip avukat tutup cidden böyle bir şeyle uğraşacaksa.

Bir de emoji sansürlü müydü sansürsüz mü? Eğer mahkemeyi kazanırsa sansüre göre ve yetkililerin insafına göre de ceza değişebilir veya ceza almadan kurtulabilirsiniz.

Sansürsüz.
Sağ ol.

Seni korkutmaya. Alışıyor böyle bir şeyle mahkemede en fazla para cezası alırsın tabii adam gidip avukat tutup cidden böyle bir şeyle uğraşacaksa.

Bence de bir şey olmaz ama insanın içine bir ürperti gelmiyor değil ya, garip.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı