Wi-Fi düzgün çalışmıyor

GeCe1907

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 gündür yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim - yama yükledikten sonra olmaya başladı emin değilim sadece bilgi olsun diye yazıyorum - internetim yavaşladı ve çekmemeye başladı Türk Telekom kullanıyorum ve 35 Mbps'den 50'ye çekiyoruz +20₺ ile dendi onu yaptıktan yaklaşık 1 hafta sonra internet ara ara kesilmeye başladı ve bugün sadece bilgisayarımı açtığımda internet büyük bir ölçüde yavaşladı ve 40Mbps olan test 2-3Mbps'ye çekildi belki yeni bilgisayarımda bir sorun vardır diye eski bilgisayarimi açtım telefondan ve bilgisayardan da test başlattım bilgisayardaki 2 Mbps telefondaki 40 civarı çıktı yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yazmayi unutmuşum yeni bilgisayarımda internet açıldığında ilk 2-3 dakikadan sonra gidiyor.

Sorunu sadece wifida yaşadığına emin olmak için kablolu bağlantı ile test yapar mısın?

Sadece wifida oluyor ise modem arayüzünden kanal ayarlarını güncelle.

Wi-Fi üzerinden bağlantınızı 2.4 GHz üzerinden yapmış olabilirsiniz. 2.4 GHz ile yüksek hız alamazsınız fakat daha uzaktan çekim kalitesi daha iyi olur. Yüksek hız için 5 GHz ile yakın mesafeden bağlanmanız gerekir. Belki bundan kaynaklıdır.

Wi-Fi üzerinden bağlantınızı 2.4 GHz üzerinden yapmış olabilirsiniz. 2.4 GHz ile yüksek hız alamazsınız fakat daha uzaktan çekim kalitesi daha iyi olur. Yüksek hız için 5 GHz ile yakın mesafeden bağlanmanız gerekir. Belki bundan kaynaklıdır.

Modem eski 2.4GHz sanirim ama 2-3 güne kadar 35-40 Mbps download alıyordum.

Hızınızın artmasıyla SNR değeriniz düşmüş olabilir bundan kaynaklı internet kopması yaşıyor olabilirsiniz, modem arayüzüne girip SNR değerinizi kontrol edin. Yeni bilgisayarınız bir şeyler indiriyor güncelleme vs yapıyor olabilir. Dün Apex Legends'e 10GB güncelleme gelmişti onu yaparken telefonumdan sağlıklı internet kullanamıyordum sizin bilgisayarinizda veri kullanımı yapıyor olabilir Windows Update'yi kontrol edin, Görev Yöneticisi'nden ağ kısmına bakıp veriyi kontrol edin.

Hızınızın artmasıyla SNR değeriniz düşmüş olabilir bundan kaynaklı internet kopması yaşıyor olabilirsiniz, modem arayüzüne girip SNR değerinizi kontrol edin. Yeni bilgisayarınız bir şeyler indiriyor güncelleme vs yapıyor olabilir. Dün Apex Legends'e 10GB güncelleme gelmişti onu yaparken telefonumdan sağlıklı internet kullanamıyordum sizin bilgisayarinizda veri kullanımı yapıyor olabilir Windows Update'yi kontrol edin, Görev Yöneticisi'nden ağ kısmına bakıp veriyi kontrol edin.

SNR degerlerinden pek anlamasamda sorun varmış gibi gözükmüyor, herhangi bir şey indirmiyorum kontrol ettim ve şu an Görev Yöneticisi'nde bakiyorum 0 Kb/sn.

Wi-Fi kartımda sorun olabilir mi acaba?

Son düzenleme:
SNR degerlerinden pek anlamasamda sorun varmış gibi gözükmüyor, herhangi bir şey indirmiyorum kontrol ettim ve şu an Görev Yöneticisi'nde bakiyorum 0 Kb/sn.

Wi-Fi kartımda sorun olabilir mi acaba?

SNR değeri sınırı 8 8'in altına indiği zaman kopmalar yaşanmaya başlıyor. Wi-Fi kartında sorun olma ihtimali var evet.

8 altı değil, sanırım Wi-Fi kartı ama öbür bilgisayaın Wi-Fi kartı bozuk değilken onda da az çekiyordu.

Az çekiyordan kastınız ne hocam 1 diş 2 diş olayı mi yoksa hızınız mi düşük? Maximum hız icin kablolu bağlantı kullanmanız gerekir Wi-Fi'de değerler mesafe arttıkça düşer, ping olayı da cabası.

Yeni konular

Geri
Yukarı