Wi-Fi HotSpot Paylaşımı Ücretli Olacak İddiası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son günlerde yılbaşında AKK uygulamasının kalkması düşünülürken internet sağlayıcı firmalar ürünlerine zamlar ekleyerek gündem olmuşlardı. Yine aynı şekilde başka şeyler hakkında da bir takım iddialar var.

İnternette "Ekşi Sözlük" üzerinde dolaşan bir iddiaya göre 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren hotspot yoluyla yapılan paylaşımlar operatörler tarafından ücretlendirilmeye başlanılacakmış. Yurtdışı üzerinde de buna benzer uygulamaların yaygın olduğu söyleniliyor. Yakında parasını verdiğimiz paketleri diğer cihazlarımızda kullanmak için de para ödeyecekmişiz. Kimi konuya troll olarak baksa da kimi de gerçek olmasının yüksek bir ihtimal olması üzerinde duruyor.

15 Ocak 2019 Hotspot Kullanımının Ücretli Olması - Ekşi Sözlük

Umarım iddia doğru değildir.

Kafayı yiyeceğim ya. Bizim evde Wi-Fi yok ben eve gelir gelmez telefondan açıp kullanıyorum interneti. Telefonda internet kullandığım yok ki benim. Bütün operatörler için geçerli değil mi? Ben dün Türk Telekom'u arayıp sordum müşteri temsilcisi dedi ki "Hayır ücretsiz sadece internetinizden yer"dedi.

Ben Vodafone'a sordum böyle bir planları yokmuş. Sanırım sadece kazıkce... pardon Türkcellde var.

EasyTether uygulaması ile yanıltabilirmişiz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sonuçta bizden başka ülkelerde çok önceden beri bu sistem var olduğuna göre oradaki insanlar sistemi hackleyen yöntemler bulmuştur.

@Erdem Çolakoğlu
Bunu yaparsan en basitinden parasını veren birilerinin hakkına girmeyecek misin? Karara tepki gösteriliyor anlıyorum fakat bu vicdanen meşru bir dairede olmalı.

Daha henüz diğer operatörlerden ses çıkmadı yeni haberleri beklemekte yarar var.

@Erdem Çolakoğlu
Bunu yaparsan en basitinden parasını veren birilerinin hakkına girmeyecek misin? Karara tepki gösteriliyor anlıyorum fakat bu vicdanen meşru bir dairede olmalı.

Daha henüz diğer operatörlerden ses çıkmadı yeni haberleri beklemekte yarar var.

Daha önceden para mı alınıyordu ki birilerinin hakkını yemiş olsun? Şayet hiçbir şeye tepki gösterilmez her şeye kafa sallanırsa daha çok bunun gibi çok skandal çağ dışı gelişmeler yaşar dururuz.

Şayet hiçbir şeye tepki gösterilmez her şeye kafa sallanırsa daha çok bunun gibi çok skandal çağ dışı gelişmeler yaşar dururuz.
Tepki göstermeyin demiyorum zaten konuyu açan benim. O programı da hali hazırda tethering bedava iken indirip kullanan olmaz paralı olunca herkes kullanacak fakat bilmeyen para ödeyecek ben buna karşıyım. Sadece demek istediğim bu.

En iyisi bu özelliği ücretsiz tutmaya devam edecek olan operatörlere geçmek.

@Erdem Çolakoğlu

Hocam ücret alınış mantığı çok yanlış ve hiç masum değil. Hotspot ve tethering özelliğini bana operatör sağlamıyor. Android kullanıcısı olarak bu özelliği kullanmanın ücretini Google isterse ancak Google'a veririm. Şuna benziyor: Örneğin bir arabam ve bir motosikletim var. Shell'den 1 bidon benzin almışım ama Shell, bana bu 1 bidon benzini sadece arabamda kullanmam için kısıtlama getiriyor. Ama oysaki bunu hem arabamda hem motosikletimde kullanmak istememde hiçbir sorun yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı