Wi-Fi kabloluya göre daha hızlı

Murat5561k

Kilopat
Yer
Samsun
Merhaba arkadaşlar. Türk Telekom kullanıcısıyım. Altyapım en fazla 100Mbps destekliyor fakat ben Upload hızım artsın diye 500Mbps'lik bir pakete geçiş yapmıştım. Başlarda hızımda hiçbir sorun yoktu fakat daha sonra internetimde bir problem oldu ve problemim düzeldiğinde upload hızım 8Mbps'ye düştü (20Mbps olması gerekirken). Aylardır Türk Telekom'u bu problem için arıyorum fakat bir düzelme olmuyor. En son aradığımda telefonunuzdan hız testi yapar mısınız dediler ve telefonumda upload hızım olması gerektiği gibi çıktı. Bana yeni bir Ethernet kablosu almam gerektiği söylendi. Linkteki Ethernet kablosunu satın aldım fakat hızım hala aynı. Ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet kablosunu modemin hangi portuna taktınız? Modem modelini ve olursa kablonun takıldığı yerden fotoğraf gönderebilir misiniz?

Aslında minimum 100mbps desteklemesi ve böyle bir sorun yaşamıyor olmanız gerekiyor. Belki ethernet sürücüsünü güncellemek sorunu çözebilir. Laptop kullanıyorsanız marka ve model numarasını (laptopun altındaki sticker üzerinde yazan şekliyle) paylaşırsanız güncel sürücüyü bulalım.

Merhaba arkadaşlar. Türk Telekom kullanıcısıyım. Altyapım en fazla 100Mbps destekliyor fakat ben Upload hızım artsın diye 500Mbps'lik bir pakete geçiş yapmıştım. Başlarda hızımda hiçbir sorun yoktu fakat daha sonra internetimde bir problem oldu ve problemim düzeldiğinde upload hızım 8Mbps'ye düştü (20Mbps olması gerekirken). Aylardır Türk Telekom'u bu problem için arıyorum fakat bir düzelme olmuyor. En son aradığımda telefonunuzdan hız testi yapar mısınız dediler ve telefonumda upload hızım olması gerektiği gibi çıktı. Bana yeni bir Ethernet kablosu almam gerektiği söylendi. Linkteki Ethernet kablosunu satın aldım fakat hızım hala aynı. Ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.
RJ-45 portun kaç mbps destekliyor dostum.

Masaüstü bilgisayar kullanmaktayım. Anakartımın modeli MSI Mag B550M Bazooka. Modem de Türk Telekom'un verdiği modem.

IMG_3934.JPG

RJ-45 portun kaç mbps destekliyor dostum.
Bilmiyorum fakat onda bir problem olsa kullanmakta olduğum pakete ilk geçtiğimde almam gereken uploadı almazdım diye düşünüyorum.

Bilgisayarda bir problem olabilir mi? Arkada başka programlar interneti harcıyor olabilir.

Wifi ile bilgisayarda kaç hız alıyorsun?

Maalesef masaüstü bilgisayarımda Wi-Fi bağlanamıyorum. Arkada internet harcayan başka programlar yok.
Bence bilgisayarda bir problem var. İnternetinizle ilgili olduğunu sanmıyorum. Wifi USB adaptör yok mudur tanıdığınız insanlarda alıp deneseniz.

Bence bilgisayarda bir problem var. İnternetinizle ilgili olduğunu sanmıyorum. Wifi USB adaptör yok mudur tanıdığınız insanlarda alıp deneseniz.
Maalesef yok fakat laptop'u olan arkadaşım eve geldiğinde ona da kablolu test yaptırıcam. Bilgisayarda problem olsa formatla düzelmez mi? Bu problemi yaşarken format atmıştım fakat bir düzelme olmamıştı.

Maalesef yok fakat laptop'u olan arkadaşım eve geldiğinde ona da kablolu test yaptırıcam. Bilgisayarda problem olsa formatla düzelmez mi? Bu problemi yaşarken format atmıştım fakat bir düzelme olmamıştı.
Formatla bir ilgisi yoktur hocam. Belki modem sorunludur. Modemin çıkışlarında bir problem olabilir. 2 ihtimal var birisi kasa sorunlu diğeri ise modem. Yüksek ihtimal modem kaynaklı.

Geri
Yukarı