Wi-Fi uzaktan hacklenebilir mi?

TUPAC40

Femtopat
Wi-Fi hacklenebilri mi?
Wi-Fi hacklemek için Wi-Fi sinyaline yakın mı olmak gerek? Yani şehir dışındaki biri Wi-Fi'mizi hacklenebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, Wi-Fi açık olduğu sürece ve siz internete bağlı olduğunuz sürece ister Antartika da olun isterseniz Amerika da olun hackleyebilirsiniz

Hayır dostum çok pahalı özel aletlerin olmadığı sürece komşunun wi-fi şifresini öğrenemezsin.

Anladım hocam tesekur ederim.Yani sıradan bir internet kullanıcısının yapması çok düşük bir ihtimal
Parola kırıcı programlar var ama herkes artık modeminin şifresini değiştirip kullanıyor. Modemin default şifresini kullanan çok az kişi var. Eğer şifre modemin default şifresiyse ve modemin modeli biliniyorsa şifre kırıcılarla 1-2 günde deneyerek bulabilirsiniz ama çok düşük ihtimaller bunlar. Uğraşınıza değmez.

Parola kırıcı programlar var ama herkes artık modeminin şifresini değiştirip kullanıyor. Modemin default şifresini kullanan çok az kişi var. Eğer şifre modemin default şifresiyse ve modemin modeli biliniyorsa şifre kırıcılarla 1-2 günde deneyerek bulabilirsiniz ama çok düşük ihtimaller bunlar. Uğraşınıza değmez.
Hocam diyelim ki bu işlemleri yapmak için modeme yakın olması mi gerek.sehir dışından birileri de yapabilirler mi.kusura bakma çok soru sorduğum için .başıma bı olay geldi paranoyak oldum

Geri
Yukarı