Wifi ile Wifi Direct Arasındaki Farklar

Ozan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Finans
Arkadaşlar Merhabalar. Bu soru uzun zamandır kafamı meşgul ediyor. Almak istediğim televizyonda bağlantı özelliği olarak wifi direct yazıyor. Bazı televizyonlarda ise sadece wifi yazıyor. Wifi direct nedir ? Normal wifi ile arasındaki farklar nelerdir ? Kablosuz modemim ile wifi direct özelliğine sahip olan televizyonumla interneti kullanabilir miyim ? Bu soruların cevabını öğrenmek istiyorum. İnternetten baktım, maalesef sorumun cevabını bulamadım. Sorduğum kişiler de bilemediler. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

WiFi Direct ile televizyonun doğrudan bir telefon veya WiFi direct destekleyen cihaz vasıtası ile internete bağlanabilir ve bunun için bir modeme ya da Access Point'e ihtiyaç duymaz. Kablosuz modeminde WPS özelliği varsa Wifi Direct ile cihazı internete bağlayabilmen gerek.

Modemim Asus DSL-N55U. Modemimde WPS özelliği mevcut, hatta aktif duruma getirdim. Yine de televizyona kablo çekmem gerekecek mi ? İlk kablosuz modemim ve kısmet olursa alacağım ilk led smart tv olacak. Tam olarak bilgi sahibi değilim. Ama anladığım kadarıyla WiFi Direct teknolojisinin, modemimde WPS özelliğini aktif hale getirirsem, beni internetten mahrum etme gibi bir durumu söz konusu değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
WiFi ile WiFi Direct arasındaki fark şu: WiFi bir cihaz ağa bağlanabilir ama bir diğer WiFi cihaza direkt olarak bağlanamaz, bu işi aracı bir routerın yapması gerekir. WiFi Direct ile TV'ni sadece internete değil, WiFi diğer cihazlara da direkt olarak kablosuz ağ üzerinden bağlayabilirsin. Örneğin cep telefonunla televizyonun arasında NFC'ye gerek kalmadan, uygun bir uygulama ile WiFi üzerinden erişerek kullanabilirsin.

Telefondan bir şey izlerken ya da dinlerken ya da bir fotoğrafa bakarken tek bir tuşla bunu televizyonda görebiliyorsun. Bunun için de hem TV'nin hem de telin aynı ağa bağlı olması gerek. Eskiden bunu yapmak için usb kabloları falan kullanıyolardı.

Widi intelin 3.nesil islemcileri ile gelen bir ozellik.widi kullanabilmek icin islemci yeterli degil ag kartinizinda widi yi desteklemesi lazim. Bilgisayarinizi hdmi kablo ile baglamak yerine kablosuz tvnize baglar film seyredebilirsiniz

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı