Wii oyunlarını emülatör ile oynamak korsan sayılır mı?

Karşıt Madde

Centipat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba.

Ben korsanı bıraktım ama Wii oyunlarını bırakamadım.

Nintendo galiba Wii oyunlarını satmıyor artık. Switch'e bazılarını Remastered yaptı ama Wii versiyonları satmıyor yani.

Dolphin emulator ile Wii oyunlarını oynamak korsan olur mu?

İşte orası bir sıkıntılı. Bundan olacak kazanç Nintendo'ya gitmeyecek, bence korsan değil ama herkes aynı düşünmüyor.
Şimdi Wii oyunları artık Nintendo tarafından satılmıyor. İkinci el bulabilirsin ama. Ben direkt internetten indirip bedava oynasam korsan olur mu mesela?

Korsan olur fakat artık desteği kesilmiş, oyunları resmi olarak dijital satılmayan bir platform için korsan kullanmanın etik olarak bence pek bir sıkıntısı yok. Sonuçta parasını vererek dahi olsa erişemiyorsunuz, anca kutulu versiyonunu bulursanız uçuk fiyatlardan alabilirsiniz.

Korsan olur fakat artık desteği kesilmiş, oyunları resmi olarak dijital satılmayan bir platform için korsan kullanmanın etik olarak bence pek bir sıkıntısı yok. Sonuçta parasını vererek dahi olsa erişemiyorsunuz, anca kutulu versiyonunu bulursanız uçuk fiyatlardan alabilirsiniz.
Bence korsan olmaz gibi çünkü yapımcı firmalar para kazanmıyor bundan. İkinci el de satın alsak yapımcı para kazanmıyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı