Win 10 Güncelleme mavi ekrana sebep olması

Kaan dursun

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar 1 hafta önce Memory Management hatası alıp durdum. Sistem geri yüklemesi yaptım 1 hafta kadar sorun çıkmadı. Windows 10 güncellemesini kapatıyordum fakat bir şekilde tekrar açılıp yüklenmiş. Windows güncelleyip tekrar başlat yapmak zorunda kaldım. Ve yine tahmin ettiğim gibi mavi ekran verdi. Ne yapabilirim, bence sorun yazılımsal sizce sebebi nedir ve nasıl çözerim?

Yazılımsal olacağını sanmıyorum hocam. RAM kaynaklı olabilir. Windows bellek tanılama aracını kullanarak RAM testi yapabilirsiniz. Bunun için windows arama kısmına bellek tanılama yazarak ulaşabilirsiniz. BIOS güncellemesini kontrol edin. BIOS sıfırlamayı deneyin. RAM slotlarının doğru takıldığına emin olun.

Son düzenleme:
Yazılımsal olacağını sanmıyorum hocam. RAM kaynaklı olabilir. Windows bellek tanılama aracını kullanarak RAM testi yapabilirsiniz. Bunun için windows arama kısmına bellek tanılama yazarak ulaşabilirsiniz. BIOS güncellemesini kontrol edin. BIOS sıfırlamayı deneyin. RAM slotlarının doğru takıldığına emin olun.
Dediklerinizi uygulamıştım hata aldığım zamanlar. BIOS u çok kurcalamak istemiyorum pek bir bilgim olmadığı için. Ram testindede sıkıntısız çıkmıştı.

BIOS güncel olarak indirmiştim, fakat usb belleğim olmadığı için vazgeçtim. Sizce ama tesadüf mü güncellemeden hemen sonra yine bu sorunun çıkması?

BIOS güncel olarak indirmiştim, fakat usb belleğim olmadığı için vazgeçtim. Sizce ama tesadüf mü güncellemeden hemen sonra yine bu sorunun çıkması?
Hocam BIOS güncellemesi yoksa her sorun sıkıntı baş gösterir. BIOS güncel degilse güncelleyin. Sorunun kaynağı bu olma ihtimali yüksek. Sorunun kaynağı BIOS olmasa bile kesinlikle güncelleme yapmanız gerekir. Sorunuzun kaynagı bence BIOS güncel olmayışı. USB temin ederek BIOS’u güncelleyin. Windows 10 yeni yazılım version 1809’a güncelleyin. Windows yazılımı ve kasa içi bileşenlerinin uyumlu çalışabilmesi için BIOS’un güncel olması gerekir. Ayrıca size tavsiyem temiz bir kurulum yapın. Windows kurulum USB bellek hazırlama gibi konular Technopat sosyalde mevcut.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı