Win8.1 UEFI kurulum sorunu

car_26

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar.

Yeni bir laptop aldım. Rufus ile Windows 8.1'i, UEFI bilgisayarlar için GPT bölüm düzeni ve FAT32 şeklinde yazdırıp BIOS'tan da UEFI boot enabled yapmama rağmen daha post ekranında "reboot and select proper boot device" hatası alıyorum. UEFI boot disabled yapınca sorun ortadan kalkıyor fakat malum UEFI kurulum yapmam gerek.

Yanlış yaptığım birşeyler mi var acaba ?

Ekleme;
MBR bölüm düzeninde bootable usb oluştursam bile BIOS'tan uefi boot'u disabled yapmadan bu hatadan kurtulamıyorum.

Hocam Technopat kurulum rehberlerini izlediniz mi? Bende UEFİ sistem kurmakta çok zorlanmıştım bu rehberlerin çok yardımı dokundu. @Recep Baltaş' a çok teşekkürler.
Evet hocam. Her şey videolardaki gibi. Ama BIOS ayarlarında bir tutarsızlık var. Secure boot seçeneğini disable yapınca düzeliyor, masaüstüne böyle kurdum az önce fakat laptopta maalesef secure boot seçeneği yok onda yapamadım.

Secure boot ayarının ortaya çıkması için BIOS'a şifre konulması gerekiyor olabilir bazı BIOSlar şifrelenmedikçe tüm ayarlarını göstermiyor.

Geçici olarak 12345678 gibi bir şifre koyup Secure boot ayarını arayın.
@car_26

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı